niedziela, 08 grudnia 2019

Sakrament bierzmowania Drukuj Email
wtorek, 27 czerwca 2006 18:57

Tego sakramentu udziela młodzieży Ks. Biskup, w terminie z nim uzgodnionym. W parafii w Sicienku sakrament bierzmowania udzielany jest co roku razem z parafią w Dąbrówce Nowej – klasa I szkoły średniej (oraz starsi, którzy dotąd go nie otrzymali).

Równocześnie z przygotowaniem szkolnym odbywają się comiesięczne spotkania dla kandydatów do bierzmowania w kościele. Udział w katechezie szkolnej oraz w przygotowaniu parafialnym jest koniecznym warunkiem dopuszczenia do tego sakramentu. Przygotowanie trwa 3 lata i obejmuje uczestnictwo w życiu religijnym parafii (dokumentowanym w dzienniczku bierzmowanego) oraz zaliczenie materiału z treści Pisma Świętego oraz nauki Kościoła:

Bierzmowanie – wymagania (2019)

kl. VII

1. mały katechizm – Skład Apostolski, 2 przykazania miłości, 10 przykazań Bożych, 5 przykazań kościelnych, Główne prawdy wiary, 7 grzechów głównych, 7 sakramentów świętych, 3 cnoty boskie, 4 cnoty kardynalne, warunki sakramentu pokuty, uczynki miłosierne co do duszy i co do ciała;

2. Pismo św. Starego Testamentu -

- stworzenie świata i pierwszych ludzi, grzech pierworodny, Kain i Abel

- historia Noego

- powołanie Abrahama, Izaak, ofiara Abrahama, podróż do ziemi obiecanej