niedziela, 08 grudnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - 28 Niedziela Zwykła Drukuj Email
niedziela, 13 października 2019 14:05

Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła”

(Łk 17, 19)

1. Dzisiaj obchodzimy XIX dzień papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Wspominamy słowa naszego Wielkiego Rodaka, modlić się za Jego przyczyną za naszą Ojczyznę i cały Kościół oraz zbieramy ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które funduje stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży. Dziękuję również za ofiary składane na rzecz naszej parafii, także na konto bankowe. Dzisiaj druga niedziela miesiąca – składam podziękowania za ofiary na cele remontowe naszej parafii.

2. W poniedziałek o 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”. Przypominam, że nabożeństwa różańcowe obywają się po wieczornych Mszach św., a w niedziele na zmianę. W środę łącznie z modlitwą różańcową nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bezpośrednio po nabożeństwie udamy się pod obelisk upamiętniający pontyfikat św. Jana Pawła II, a następnie odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. W piątek różaniec dla dzieci o godz. 17.00. Za tydzień po Mszy o 11.00 odmówimy litanię do św. Andrzeja Boboli.

4. Przypominam, że jest kalendarz na przyszły rok. Można rezerwować intencje mszalne.

5. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Obecnie obraz znajduje się na ul. Sportowej.

7. W dniach 24-25 października odbędzie diecezjalna pielgrzymka na Jasną Górę, w czasie, której będziemy dziękować za nawiedzenie naszej diecezji przez wizerunek Matki Bożej.

8. Elektrośmieci można składać do 28 października.

9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Na straszne czasy oni byli luksusem; Duszpasterz bez sutanny; Czy dobrze być altruistą? Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

11. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy św.

I N T E N C J E   M S Z A L N E

13 – 20 października 2019

Helena Kardach – 11. roczn. śmierci

Jadwiga, Franciszek i Kazimierz Ruczkowscy oraz Jadwiga Kluska