piątek, 15 listopada 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - 26 Niedziela Zwykła Drukuj Email
niedziela, 29 września 2019 11:20

Jezus Chrystus, będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogacić.”

(2 Kor 8, 9)

1. Dzisiaj swój odpust parafialny przeżywa parafia św. Michała Archanioła we Wtelnie. Dziękuję również za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

2. W poniedziałek o 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”. Od wtorku rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa różańcowe obywają się po wieczornych Mszach św., a w niedziele na zmianę. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy łącznie z modlitwą różańcową, a po różańcu zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas VII, VIII i I szkół średnich. W piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. W pierwszy piątek miesiąca różaniec dla dzieci o godz. 17.00, o 17.30 okazja do spowiedzi świętej, a po Mszy św. różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem i litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zgodnie z listem papieża Franciszka będziemy modlić się w intencji misji.

4. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i bluźnierstwa. Przyszła niedziela jest pierwszą w miesiącu – będziemy modlić się za zmarłych, a po Mszy o 11.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca oraz bractwa Szkaplerznego.

5. Dzieci i młodzież mogą odbierać książeczki uczestnictwa w praktykach religijnych.

6. Przypominam, że jest kalendarz na przyszły rok. Można rezerwować intencje mszalne.

7. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości.

8. Katecheza przedmałżeńska z kursem tańca rozpocznie się od 7 października w parafii św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: dodatek „Modlitwa na każdy dzień”; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

11. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy św.

I N T E N C J E     M S Z A L N E

29 września – 6 października 2019

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo z okazji 40. roczn. ślubu Ewy i Stanisława

Jerzy Pierzyna – 28. roczn. śmierci