piątek, 15 listopada 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - 25 Niedziela Zwykła Drukuj Email
poniedziałek, 23 września 2019 09:23

Nie możecie służyć Bogu i Mamonie”

(Łk 16, 13)

1. Dziękuję pp. Demydzie i Klusce za dalszy ciąg remontu w prezbiterium naszego kościoła. Pani Beacie i rodzinie za przygotowanie poczęstunku dla kapłanów w minionym tygodniu. Dziękuję również za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

2. W poniedziałek o 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek o 17.00 zbiórka ministrantów, a przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. We wtorek o godz. 18.00 w Dąbrówce Nowej młodzież po kl. III gimnazjum przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. biskupa Jana Tyrawy.

4. W środę na godz. 16.00 zapraszam Panów Radnych na spotkanie na plebanii. Natomiast po Mszy św. zapraszam na pierwsze spotkanie rodziców dzieci kl. II i III przygotowujących się do przyjęcia Komunii Św. Oraz rodziców młodzieży kl. VII i VIII SP oraz kl. I szkoły średniej przygotowujących się do bierzmowania.

5. Jest już kalendarz na przyszły rok. Można rezerwować intencje mszalne.

6. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. W tym czasie Matka Boża w swym wizerunku nawiedza ul. Kolejową w Sicienku.

7. Katecheza przedmałżeńska z kursem tańca rozpocznie się od 7 października w parafii św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Liczba miejsc ograniczona. Szczegóły na plakacie i ulotkach.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Krzyż się obronił; Ten telefon jest potrzebny; „Zranieni w Kościele”; Dusza w zwierciadle (o św. o. Pio); Krwawy wrzesień; Zaplątani w sieci; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

10. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy św.

I N T E N C J E     M S Z A L N E

22 – 29 września 2019

Władysława Nowak i Janina Górecka – 10. roczn. śmierci oraz zmarli z rodziny

Stanisława i Ignacy Maj, Paweł i Ryszard – 13. roczn. śmierci