piątek, 15 listopada 2019

Statystyka

Odsłon : 1255237

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 48 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - 17 Niedziela Zwykła Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
piątek, 13 września 2019 19:33

 

 

Panie, naucz nas modlić się, tak jak i Jan nauczył swoich uczniów”

(Łk 11, 1)1. Nowożeńcom dziękuję za ofiarowane kwiaty oraz posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dzisiaj po Mszach św. bedą święcone pojazdy oraz z tej okazji zbieramy ofiary na pojazdy dla misjonarzy. Dziękuję wszystkim za życzenia, które otrzymałem z okazji wspomnienia świętego Patrona. Składam również podziękowania za uczestnictwo w całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. Zakończyły się półkolonie, w których brało udział kilkanaścioro dzieci. Składam podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w ty roku były one szczególnie bogate w wydarzenia i urozmaicone: pp. Zawaryńskim, p. Annie Karolczyk, p. Danucie Pałczyńskiej, p. Mariuszowi Trudnowskiemu – naszemu sołysowi, procownikom piekarni „Malczewski”, Panu Wójtowi i Urzędowi Gminy, właścicielom Bistro Sicienko, wychowawczyniom: p. Annie Nowakowskiej, Elżbiecie i Mieczysławowi Lisieckim, Pani wicedyrektor szkoły za objęcie kierownictwa półkolonii oraz w szczególności p. Teresie Syrockiej, która wzięła na siebie główny ciężar przygotowania i prowadzenia opeki nad dziećmi. Dziękuję rodzicom i dzieciom za udział i pomoc w dobrym przeżyciu tego czasu.

3. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca – stałe nabożeństwa.

4. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. W tym czasie Matka Boża w swym wizerunku nawiedza Chmielewo.

5. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: dodatek „Modlitwa na każdy dzień”; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

7. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy św.

 

Poprawiony: piątek, 13 września 2019 19:34