wtorek, 10 grudnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - 13 Niedziela Zwykła Drukuj Email
poniedziałek, 01 lipca 2019 08:03

Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda,

nie nadaje się do królestwa Bożego”

(Łk 9, 62)

1. Jeszcze raz dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i uroczystego przeżycia oktawy Bożego Ciała. Na współorganizowane przez naszą parafię półkolonie zebraliśmy w zeszłą niedzielę 222 zł – składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję za ofiarowane kwiaty oraz posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

2. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymce do sanktuarium Matki Bożej w Byszewie.

3. W środę po Mszy św. będzie spotkanie informacyjne dla chcących wziąć udział w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, w pierwszy piątek miesiąca od 9.00 udam się do chorych i starszych parafian, wieczorem od 17.30 okazja do spowiedzi, po Mszy nabożeństwo pierwszpiątkowe. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i bluźnierstwa. W przyszłą niedzielę wymienianki za zmarłych, a po sumie spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego.

4. Już dzisiaj pragnę ogłosić, że nie będzie mnie od przyszłego poniedziałku (8 lipca) do piątku 19 lipca włącznie.

5. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Teraz nawiedzenie odbywa się w Sicienku przy ul. Dąbrowieckiej. Proszę o informację o aktualnym miejscu pobytu obrazu.

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku m.in.: dodatek „Modlitwa na każdy dzień”; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

8. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Romana Harasimowicza, który mieszkał na ulicy Bocznej. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

I N T E N C J E   M S Z A L N E

30 czerwca – 7 lipca 2019

Zmarli rodzice: Aniela Słonina – 10. roczn. śmierci, Ignacy Słonina – 23. roczn. śmierci