środa, 23 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Przenajświętszej Trójcy Drukuj Email
wtorek, 18 czerwca 2019 11:20

Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz jeszcze znieść nie możecie.”

(J 16, 12)

1. Dzisiaj – w Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy się czas Komunii i spowiedzi świętej wielkanocnej. Dziękuję za posprzątanie i przyozdobienie kościoła na dzisiejszą uroczystość.

2. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę na zmianę po Mszach św.

3. W poniedziałek o godz. 18.00 ostatnie przed wakacjami spotkanie naszego chórku „Boże Echo”. W środę o godz. 8.00 zapraszam na Mszę św. dziękczynną kończącą rok szkolny, o 17.15 próba dziewczynek chcących sypać kwiaty w czasie procesji Bożego Ciała, a po nabożeństwie zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego. W piątek 15 minut przed Mszą św. zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszki na współorganizowane przez naszą parafię półkolonie.

4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia Msze święte inaczej niż zwykle. Po Mszy św. o 8.30 zapraszam na procesję eucharystyczną ulicami Sicienka: Lipową, Kasztanową, Klonową i Mrotecką. Proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji. Ostatni ołtarz, przy obelisku upamiętniającym św. Jana Pawła II. Druga Msza św. bezpośrednio po procesji. Do udziału w procesji zapraszam wszystkich Parafian, dzieci przeżywające rocznicę I Komunii św. w strojach i dziewczynki do sypania kwiatów z rodzicami oraz chłopców, którzy będą dzwonić dzwonkami.

5. Do końca czerwca proszę o zgłoszenie dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania w przyszłym roku. Zgłoszenie obejmuje dzieci, które pójdą do II i III klasy, a młodzież, która będzie uczęszczać do kl. VII i VIII. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców razem ze swoimi dziećmi. Młodzieży przypominam o zeszycie z religii.

6. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Teraz nawiedzenie odbywa się w Sicienku przy ul. Nakielskiej, a następnie ul. Bydgoskiej. Proszę o informację o aktualnym miejscu pobytu obrazu.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku m.in.: Jesteśmy Bożym Ciałem; Wdowiec, który został księdzem; Patotreści w internecie; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy.

16 – 23 czerwca 2019

Świętej Trójcy

Zmarłe siostry Władysława Krowickiego

Jan Rakoczy – z okazji imienin i zmarli z rodziny