piątek, 15 listopada 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Drukuj Email
poniedziałek, 03 czerwca 2019 05:58

Idźcie i nauczajcie wszystkie narody,

Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.”

(Mt 28, 19.20)

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klas IV obchodzą swoją rocznicę przyjęcia I Komunii św.. Dzisiaj jest Dzień Dziękczynienia, dziękujemy Panu Bogu za niepodległość i pomyślność naszej Ojczyzny. Zbieramy ofiary do puszki na Świątynię Opatrzności Bożej. Jeszcze raz dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przyozdobienie kościoła oraz za dar ołtarza w postaci lichtarzy i świec. Dziękuję również za posprzątanie kościoła na dzisiejszą uroczystość.

2. Rozpoczął się miesiąc czerwiec. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę na zmianę po Mszach św.

3. W poniedziałek nie będzie wieczorem Mszy św. ze względu na wyjazd na obchody rocznicy święceń. W środę po nabożeństwie zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego. W piątek od godz. 9.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych i starszych parafian. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi św., a po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która będziemy obchodzić w niedzielę za tydzień. Będzie to również II niedziela miesiąca. Będziemy zbierać ofiary na cele remontowe.

4. Do końca czerwca proszę o zgłoszenie dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania w przyszłym roku. Zgłoszenie obejmuje dzieci, które pójdą do II i III klasy, a młodzież, która będzie uczęszczać do kl. VII i VIII. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców razem ze swoimi dziećmi. Młodzieży przypominam o zeszycie z religii.

5. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku m.in.: Bierzmowanie nie musi oznaczać pożegnania z Kościołem; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

6. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Teraz nawiedzenie odbywa się w Sicienku przy ul. Nakielskiej. Proszę o informację o aktualnym miejscu pobytu obrazu.

7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

8. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy.

9. Przy końcu kwietnia zmarł ks. Jan Trojanowski, były proboszcz naszej parafii. Odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. Waleria Kniżewska z ul. Nakielskiej. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie...

I N T E N C J E     M S Z A L N E

2 – 9 czerwca 2019