niedziela, 08 grudnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - 6 Niedziela Wielkanocna Drukuj Email
poniedziałek, 27 maja 2019 15:23

Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,

a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy”

(J 14, 23)

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 obchodzimy w naszej parafii uroczystość przyjęcia I Komunii św. przez dzieci klas III. Otoczmy te dzieci i ich rodziny modlitwą, aby na całe życie zaprzyjaźniły się z Panem Jezusem. Towarzyszmy dzieciom i ich rodzicom w „białym tygodniu”. Przez cały tydzień Msze św. będą o godz. 18.00. W poniedziałek dzieci otrzymają pamiątki przystąpienia do I Komunii św.. Na remont kościoła w Gołańczy zebraliśmy 155 zł. Bóg zapłać.

2. Trwa miesiąc maj. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Bożej – w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę na zmianę po Mszach św. Zachęcam też do modlitwy przy krzyżach i figurach Matki Bożej w poszczególnych miejscowościach.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 próba naszego chórku Boże Echo. W środę podczas nabożeństwa majowego odmówimy modlitwę rzymską. Po nabożeństwie zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego. W piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzieci kl. IV będą tego dnia obchodzić rocznicę przyjęcia I Komunii św.. Proszę, aby dzieci przyszły na próbę w piątek na godz. 16.30. Natomiast w sobotę o godz. 9.30 będzie dla nich spowiedź. Proszę, aby rodzice przypomnieli dzieciom o ich rocznicy. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca: przed Mszami św. pomodlimy się za zmarłych, a po Mszy o 11.00 będzie spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i bractwa Szkaplerznego.

5. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku m.in.: dodatek „Modlitwa na każdy dzień”; Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

6. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Teraz nawiedzenie odbywa się w Sitnie. Następnie obraz powędruje do Kasprowa. Proszę o informację o aktualnym miejscu pobytu obrazu.

7. Wszystkich prawdziwych mężczyzn zapraszamy do przeżycia Procesji w ciszy za Najświętszym Sakramentem z Kościoła Garnizonowego przy ul. Bernardyńskiej do Katedry dnia 01.06 o godz. 19.30 pod hasłem „Nie musisz mówić nic”.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy.

Kalendarz liturgiczny na cały miesiąc czerwiec:

26 maja – 2 czerwca 2019

Helena i Marian Ostrowscy – w rocznice śmierci

Uroczystość I Komunii Świętej

Witold Balcerek – 1. rocznica śmierci

Za parafian żywych i zmarłych

Jan, Marianna, Mieczysław, Adam i Leokadia Bieniek

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej w dorosłym życiu dla Karoliny

Helena Kowalska – z okazji imienin i w roczn. smierci oraz zmarli z rodziny

Kazimierz Pradelski – 10. roczn. śmierci

Genowefa – 5. roczn. śmierci, Leonard, Pelagia, i Leon Wawrzyniak