niedziela, 08 grudnia 2019

Statystyka

Odsłon : 1266747

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 51 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - 4 Niedziela Wielkanocna Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
niedziela, 12 maja 2019 19:48

 

 

Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają.”

(J 10,14) 

1. Dzisiaj dziękuję za ofiary na cele remontowe naszej parafii. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę, a także za prace wykonane przy kościele i plebanii. Dziękuję za ofiarowane kwiaty i świece. Proszę jednocześnie o kwiaty na przyozdobienie kościoła na uroczystość odpustową.

2. Dzisiaj, w niedzielę Dobrego Pasterza, uroczystość odpustową w naszym dekanacie przeżywa parafia w Białych Błotach.

3. Trwa miesiąc maj. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Bożej – w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę na zmianę po Mszach św. Zachęcam też do modlitwy przy krzyżach i figurach Matki Bożej w poszczególnych miejscowościach.

4. W poniedziałek Msza św. w języku łacińskim, a po Mszy św. spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania, natomiast o godz. 19.00 próba naszego chórku Boże Echo. W środę podczas nabożeństwa majowego odmówimy modlitwę rzymską. Po nabożeństwie zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego. W piątek o godz. 16.30 pierwsza próba dzieci przed I Komunią św., a przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W niedzielę za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszki na remont spalonego kościoła w Gołańczy.

5. W tym tygodniu w czwartek nasza parafia będzie przeżywała uroczystość odpustową ku czci św. Andrzeja Boboli. Uroczysta Msza św. będzie o godz. 18.00. Będzie ją sprawował i wygłosi homilię ks. Andrzej Marmurowicz - Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych i Moderator diecezjalny Żywego Różańca w naszej diecezji. Zaproszeni są również kapłani z naszego dekanatu.

6. Nasza szkoła wraz ze szkołą podstawową z Wojnowa organizują wyjazd na spotkanie młodych na Lednicy. Wyjazd 1 czerwca około godz. 12.00, powrót około północy. Cena wyjazdu 50 zł. Hasło tegorocznego spotkania „Wiesz, że Cię kocham”. Zgłoszenia w biurze parafialnym do 17 maja.

7. Również w tym roku pragniemy zorganizować we współpracy ze naszą szkołą tygodniowy turnus półkolonii. Wstępny planowany termin to ostatni tydzień lipca. W przyszłą niedzielę podam bliższe szczegóły.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku m.in.: Kleryk bez lukru; Czy kościół w Polsce można krytykować? Historia katolicko-żydowskich uprzedzeń; Co to jest „efekt Lucyfera”? Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

9. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Teraz nawiedzenie odbywa się w Zawadzie. Następnie rozpocznie się nawiedzenie w Sitnie.

10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

11. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy.

 

 

 

 

I N T E N C J E   M S Z A L N E

 

12 – 19 maja 2019

 

 

 

Niedziela

12.05

8.30

Michalina i Piotr Ezop oraz Kazimierz Świetlik

11.00

Zofia i Leon Skobel oraz dziadkowie z obojga stron – z prośbą o radość życia wiecznego

Poniedziałek

13.05

18.00

Z prośbą o dobrą śmierć za wstawiennictwem Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci

Wtorek

14.05

8.30

O potrzebne łaski dla dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Świętej

Środa

15.05

18.00

Z podziękowaniem za deszcz i z prośbą o sprzyjającą pogodę w rolnictwie

 

Czwartek

16.05

18.00

Msza św. odpustowa - Za parafian żywych i zmarłych

Piątek

17.05

18.00

Helena Wojnowska – od męża i dzieci

Sobota

18.05

16.30

Goncarzewy

Danuta Kaczmarek – od Ewy Lusztyk

18.00

Leszek Włoch, Tadeusz Erdmann i zmarli z rodziny

Niedziela

19.05

8.30

Barbara i Henryk Niemczewscy – w rocznice śmierci

11.00

Wanda Kaus – od wnuka Damiana z rodziną

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.

 

 

Poprawiony: niedziela, 12 maja 2019 19:50