niedziela, 08 grudnia 2019

Statystyka

Odsłon : 1266529

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - 3 Niedziela Wielkanocna Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
wtorek, 07 maja 2019 05:25

 

 

Panie, Ty wszystko wiesz, Ty wiesz, że Cię kocham.”

(21, 17b)1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę biblijną, a przed Mszami modlimy się za naszych zmarłych, nabożeństwo majowe po Mszy o 8.30, a po sumie spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę.

2. Trwa miesiąc maj. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Bożej – w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę na zmianę po Mszach św. Zachęcam też do modlitwy przy krzyżach i figurach Matki Bożej w poszczególnych miejscowościach.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 próba naszego chórku Boże Echo. W środę podczas nabożeństwa majowego odmówimy modlitwę rzymską. Po nabożeństwie zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego. W najbliższy czwartek od godz. 9.15 udam się do chorych i starszych z posługą sakramentalną. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca – będziemy zbierać ofiary na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii.

4. W tym tygodniu w poniedziałek święto Apostołów Filipa i Jakuba, a w środę uroczystość św. Stanisława męczennika, głównego patrona Polski.

5. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku m.in.: Komentarze nt. Sądu nad Judaszem; O pobożności maryjnej; O posłudze polskiej lekarki dla trędowatych; O zamachach na Sri Lance; Modlitwa o deszcz; O Konstytucji 3 Maja; dla rodziców: Granice dla nastolatka. Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

6. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Teraz nawiedzenie odbywa się w Zawadzie.

7. Nasza szkoła wraz ze szkołą podstawową z Wojnowa organizują wyjazd na spotkanie młodych na Lednicy. Wyjazd 1 czerwca około godz. 12.00, powrót około północy. Cena wyjazdu 50 zł. Hasło tegorocznego spotkania „Wiesz, że Cię kocham”. Zgłoszenia w biurze parafialnym do 17 maja.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy.

 

 

 

I N T E N C J E     M S Z A L N E

 

5 – 12 maja 2019

 

 

 

Niedziela

5.05

8.30

Zenobia, Stefan i Stanisława Odjas oraz Adam i Józef

11.00

Franciszek Szpojda

Poniedziałek

6.05

18.00

Za parafian żywych i zmarłych

Wtorek

7.05

8.30

Środa

8.05

18.00

Z prośbą o deszcz i sprzyjającą pogodę w rolnictwie

 

Czwartek

9.05

8.30

Maciej – 46. roczn. śmierci

Piątek

10.05

18.00

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o powrót do zdrowie i ulgę w cierpieniu

Sobota

11.05

16.30

Goncarzewy

Stanisława Kwiatkowska – 6 roczn. śmierci

18.00

Stanisława Adamczyk – 14 roczn. śmierci

Niedziela

12.05

8.30

Michalina i Piotr Ezop oraz Kazimierz Świetlik

11.00

Zofia i Leon Skobel oraz dziadkowie z obojga stron – z prośbą o radość życia wiecznego

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.


 

Poprawiony: środa, 22 maja 2019 06:52