poniedziałek, 20 maja 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - 2 Niedziela Wielkanocna - Uroczystość Miłoszierdzia Bożego Drukuj Email
niedziela, 28 kwietnia 2019 16:00

Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane”

(J 20, 22b-23)

1. W sobotę 27 kwietnia obchodziliśmy 5. rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II i św. Jana XXIII. Dzisiaj, Niedzielą Bożego Miłosierdzia, kończy się oktawa Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Dzisiaj również obchodzimy dzień modlitw za kierowców.

2. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszego kościoła do dzisiejszej uroczystości. W poniedziałek na godz. 16.00 zapraszam chętnych do rozebrania dekoracji świątecznych i posprzątania kościoła. Proszę, aby przyszło kilku panów, gdyż poszczególne elementy są bardzo ciężkie.

3. Od środy zaczyna się miesiąc maj. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Bożej – w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę na zmianę po Mszach św. Zachęcam też do modlitwy przy krzyżach i figurach Matki Bożej w poszczególnych miejscowościach.

4. W poniedziałek Msza św. będzie w języku łacińskim – jest to święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy. O godz. 19.00 próba naszego chórku Boże Echo. We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy łącznie z nabożeństwem majowym. Po nabożeństwie zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego.

6. W czwartek nie będzie Mszy św. rano. Do chorych i starszych udam się wyjątkowo w czwartek 9 maja. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym. Przed Mszą św. o 11.00 koronka do miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. nabożeństwo majowe. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i bluźnierstwa.

7. W przyszłą niedzielę wymienianki za zmarłych, nabożeństwo majowe po Mszy o 8.30, a po sumie spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego. W przyszłą niedzielę parafia w Dąbrówce Nowej będzie obchodziła swój odpust. Msza św. odpustowa będzie o godz. 11.30.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku m.in.: relacja z pożaru katedry Notre Dame w Paryżu. Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

9. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. Teraz nawiedzenie odbywa się w Ugodzie.

10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

11. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy.

I N T E N C J E     M S Z A L N E

28 kwietnia – 5 maja 2019

Berta, Antoni i Marta Nogalscy, Jadwiga, Kazimierz i Lech Skalscy

Pelagia (3 roczn. śmierci) i Zygmunt Marach