niedziela, 08 grudnia 2019

Statystyka

Odsłon : 1266759

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 47 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - 6 Niedziela Wielkiego Postu - Palmowa Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
niedziela, 14 kwietnia 2019 11:48

 

 

Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, a była to śmierć na krzyżu.”

(Flp 2, 8) 

1. Dzisiaj na początku Mszy św. o godz. 11.00 przejdziemy z procesją wokół kościoła dla upamiętnienia wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.

2. Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dziękuję również uczestnikom Ekstremalnej Drogi Krzyżowej za świadectwo wiary. W biurze parafialnym można nabywać książeczki dla dzieci do I Komunii św. (cena 16 zł).

3. Na kwiaty do grobu pańskiego możemy jeszcze składać ofiary na tacę w trakcie Gorzkich Żali lub do puszki na stoliku z gazetami.

4. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek – przed południem od 10.00 do 10.30 oraz po południu od 16.30 do 18.00. W Goncarzewach od 16.30 do 17.00. Wykorzystajmy jak najlepiej te okazję.

5. W środę o 17.00 zbiórka ministrantów, a po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Następnie zapraszam chętnych do przygotowania dekoracji świątecznych – ciemnicy i Grobu Pańskiego.

6. W Wielki Czwartek – dzień ustanowienia kapłaństwa i Eucharystii – udam się na Mszę św. krzyżma do bydgoskiej katedry na godz. 10.00. Wieczorem Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00, która rozpoczyna Triduum Paschalne, a następnie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy. Po liturgii Gorzkie Żale, a następnie czuwanie i adoracja do godz. 21.00.

7. W Wielki Piątek od godz. 9.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych i starszych parafian, ale tylko tych którzy zostaną zgłoszeni. Drogę Krzyżową ulicami naszej miejscowości rozpoczniemy przy kościele o godz. 14.00, a zakończymy przy obelisku Jana Pawła II. Zabierzmy znicze, które złożymy przy obelisku św. Jana Pawła II. Wieczorem o godz. 18.00 rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej. Po liturgii adoracja do godz. 21.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, zaleca się zachowanie postu jakościowego również w Wielką Sobotę. Adoracja w ciemnicy, a następnie przy Grobie Pana Jezusa przez cały Wielki Piątek oraz w Wielką Sobotę. Adoracja i święcenie potraw wg planu. Podczas święcenia potraw w kościele zostaną zebrane ofiary na cele inwestycyjne parafii.

8. W Wielką Sobotę Wigilia Paschalna o godz. 20.00, pamiętajmy o przyniesieniu świec. Ta liturgia jest nazywana „świętem świąt” bowiem upamiętnia całą drogę ludzkości od stworzenia do momentu Zmartwychwstania naszego Zbawiciela. W niedzielę Mszę św. o godz. 7.00 poprzedzi Procesja Eucharystyczna, następna Msza o godz. 11.00. W poniedziałek w oktawie Wielkanocy Msze święte jak w niedzielę. W Goncarzewach Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania i w poniedziałek wielkanocny o godz. 12.30.

9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku m.in.: . Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

10. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. W tym tygodniu kończy się ono w Goncarzewie. Proszę, aby mieszkańcy Ugody uzgodnili ze sobą kolejność nawiedzenia w swojej miejscowości.

11. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

12. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy.

 

Adoracja w sobotę przy grobie Pana Jezusa:

godz. 10.00 - klasy od I do VI p. Elżbieta Lisiecka
godz. 11.00 - klasy VII i VIII oraz III gimnazjum p. Ilona Biegańska
godz. 12.00 - ulice: Czereśniowa, Wiatrakowa, Dębowa, Nakielska, Akacjowa, Kasztanowa, Wierzbowa,
godz. 13.00 - ulice: Bydgoska, Stawowa, Dąbrowiecka, Budy, Ogrodowa, Owocowa, Grabowa, Jaworowa, Klonowa, Wiklinowa,
godz. 14.00 - ulice: Mrotecka, Sportowa, Polna, Porzeczkowa, Nasypowa, Kolejowa, Boczna, Krótka, Jesionowa
godz. 15.00 - Żywy Różaniec Matek i Ojców
Od godz. 16.00 - dla wszystkich.

 

Święcenie potraw wg następującego planu:

godz. 10.00 - Chmielewo u p. Jarzembskich
godz. 11.00 - Smolary p. Marach
godz. 11.15 - Kasprowo
godz. 11.30 - Goncarzewy - kaplica
godz. 11.45 - Ugoda p. Łoś
godz. 12.00 - p. Krasulak
godz. 13.00 - p. Kozłowscy

godz. 14.00 i 15.00 - w Sicienku

 

 

 

I N T E N C J E M S Z A L N E

 

14 – 21 kwietnia 2019

 

 

 

 

Niedziela

Palmowa

14.04

8.30

Tomasz Dąbek – 6 roczn. śmierci

11.00

Józef Nowak – 15 roczn. śmierci i zmarli z rodziny

Wielki Poniedziałek

15.04

18.00

O potrzebne łaski dla ukochanej babci Krysi

Wielki Wtorek

16.04

8.30

Z prośbą o dobre przygotowanie duchowe do Świąt Wielkanocnych dla całej rodziny

18.00

Za parafian żywych i zmarłych

Wielka Środa

17.04

18.00

Gwidon Wolnik – od żony i córki z rodziną

Wielki Czwartek

18.04

18.00

Msza Wieczerzy Pańskiej

Halina i Alojzy Fortowscy, Alfons Noga – w roczn. śmierci oraz dziadkowie z obojga stron – o dar życia wiecznego

Wielki Piątek

19.04

18.00

Liturgia Wielkiego Piątku

Wielka Sobota

20.04

20.00

Wigilia Paschalna – w intencji parafian

Niedziela

21.04

Wielkanoc

7.00

Zofia i Leon Skobel, rodzice z obojga stron, zmarli z rodziny Skobel, Radzikowskich i Stolarskich – o radość życia wiecznego

11.00

Łukasz Dąbrowski – w rocznicę śmierci

12.30

Goncarzewy

Henryk Tyloch i rodzice z obojga stron

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.


 

Poprawiony: niedziela, 14 kwietnia 2019 11:51