wtorek, 10 grudnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - 5 Niedziela Wielkiego Postu Drukuj Email
piątek, 12 kwietnia 2019 12:48

Nawróćcie się do Boga waszego, On bowiem jest łaskawy i miłosierny.”

(J 12,13)

1. Dzisiaj nastąpi zakończenie peregrynacji kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Rozpocznie się ono w Bazylice Mniejszej św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy, o godz. 16.00. Dziękujemy Panu Bogu za ten niezwykły czas i prosimy o jak najobfitsze łaski wyproszone za przyczyną Matki Bożej.

2. Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz za prace wykonane przed plebanią. W kaplicy można jeszcze odbierać filmy DVD z peregrynacji w naszej parafii. Od dzisiaj można nabywać książeczki dla dzieci do I Komunii św. (cena 16 zł).

3. W poniedziałek o godz. 19.00 próba naszego chórku „Boże Echo”. W środę po Mszy św. będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (można przynosić prośby i dziękczynienia na kartkach), a następnie spotkanie Kręgu Biblijnego. Za tydzień Niedziela Palmowa – podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm, a podczas Mszy o godz. 11.00 przejdziemy procesją wokół kościoła – szczególnie zapraszam dzieci i młodzież. Za tydzień druga niedziela miesiąca – będziemy zbierać ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii.

4. Przypominam, że przez cały Wielki Post zbieramy ofiary do puszki na dokończenie budowy szkoły w Czadzie. W czasie Gorzkich Żali zbieramy tradycyjnie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych tzn. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele na zmianę po Mszach św., po drugiej Mszy św. w niedzielę i w sobotę odmówimy Litanię do Krwi Chrystusa. Za tydzień Gorzkie Żale po Mszy św. o 8.30. Proszę, aby w Drodze Krzyżowej uczestniczyły szczególne dzieci do I Komunii św. i młodzież do bierzmowania.

6. Podobnie jak ubiegłymi laty odbędzie się droga krzyżowa „Świętych Męczenników” na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Rozpocznie się ona 12 kwietnia Mszą św. o godz. 23.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Następnie wyruszy na trasę do Sanktuarium Matki Bożej w Byszewie. Będzie się ona pokrywała z trasą, którą pokonywaliśmy w ubiegłych latach. Informacje można znaleźć na stronie internetowej parafii w Sicienku. Rozważania można pobrać z oficjalnej strony EDK. Zapisy przed przed Mszą św. Trasa nie będzie widoczna na oficjalnej stronie EDK. (informacje można uzyskać pod numerem telefonu 793 857 190 lub otrzymać opis trasy i ślad GPS pisząc na adres parafii: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. )

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku m.in.: . Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

8. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. W tej chwili dokonuje się ono w Goncarzewie. Następnie obraz zostanie przekazany do Ugody.

9. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii będzie w Wielką Środę – plan podam za tydzień. Tego dnia również po Mszy św. zapraszam chętnych do przygotowania dekoracji świątecznych.

10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

11. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy.

I N T E N C J E     M S Z A L N E

7 – 14 kwietnia 2019

Maria, Elżbieta i Stanisław Hoppe

Krystyna i Jerzy (1 roczn. śmierci) Pachura, Leokadia Majewska