wtorek, 10 grudnia 2019

Statystyka

Odsłon : 1267703

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - 3 Niedziela Wielkiego Postu Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
poniedziałek, 25 marca 2019 07:40

 

 

Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami

niż inni mieszkańcy Galilei, iż to ucierpieli?

(Łk 13, 2)

1. Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. W kaplicy można jeszcze odbierać filmy DVD z peregrynacji w naszej parafii.

2. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to dzień Świętości Życia, o godz. 19.00 próba naszego chórku „Boże Echo”. W środę po Mszy św. będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (można przynosić prośby i dziękczynienia na kartkach), a następnie spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. W środę na godzinę 16.00 zapraszam na spotkanie Panów z Rady Parafialnej w celu omówienia najbliższych zamierzeń. W niedzielę za tydzień przekażę sprawozdanie duszpastersko-finansowe z ubiegłego roku.

4. Przypominam, że przez cały Wielki Post zbieramy ofiary do puszki na dokończenie budowy szkoły w Czadzie. W czasie Gorzkich Żali zbieramy tradycyjnie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych tzn. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele na zmianę po Mszach św., po drugiej Mszy św. w niedzielę i w sobotę odmówimy Litanię do Krwi Chrystusa. Za tydzień Gorzkie Żale po Mszy św. o 11.00. Proszę, aby w Drodze Krzyżowej uczestniczyły szczególne dzieci do I Komunii św. i młodzież do bierzmowania.

6. Podobnie jak ubiegłymi laty odbędzie się droga krzyżowa „Świętych Męczenników” na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Rozpocznie się ona 12 kwietnia Mszą św. o godz. 23.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Następnie wyruszy na trasę do Sanktuarium Matki Bożej w Byszewie. Będzie się ona pokrywała z trasą, którą pokonywaliśmy w ubiegłych latach. Informacje można znaleźć na stronie internetowej parafii w Sicienku. Rozważania można pobrać z oficjalnej strony EDK. Zapisy przed przed Mszą św. Trasa nie będzie widoczna na oficjalnej stronie EDK.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku m.in.: Powinniśmy zacząć od pokrzywdzonych – rozmowa z Prymasem Polski; Europa - Kontynent stary nie tylko z nazwy: Zwiastowanie czy kuszenie? 3 część rekolekcji wielkopostnych. Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

8. Trwa nawiedzenie rodzin naszej parafii przez kopię obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości. W tej chwili dokonuje się ono w Goncarzewie. Następnie obraz zostanie przekazany do Ugody.

9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

10. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy.

 

 I N T E N C J E     M S Z A L N E

24 – 31 marca 2019

 

 

 

Niedziela

24.03

8.30

Zygmunt Nowicki i Wacław Parzonko– z okazji urodzin oraz zmarli z rodziny

11.00

Jan Morawski – 11 roczn. śmierci – od syna z rodziną

 

Poniedziałek

25.03

Zwiastowanie Pańskie

18.00

Za parafian żywych i zmarłych

 

Wtorek

26.03

 

 

 

Środa

27.03

18.00

Zofia i Leon Skobel – od Zakładu Pogrzebowego Szczepaniak

 

Czwartek

28.03

8.30

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Aleksandry z okazji urodzin

 

Piątek

29.03

18.00

Helena Wojnowska – od uczestników pogrzebu

 

Sobota

30.03

16.30

Goncarzewy

Wiktoria i Józef Rogaszewscy – z okazji urodzin i imienin

18.00

Mieczysław Gała – 2 roczn. śmierci

Niedziela

31.03

8.30

Henryk Grajczyk, Halina i Teodor Skrzeszewscy oraz zmarli z rodziny z obojga stron

11.00

Irena i Tadeusz Kochańscy oraz zmarli z rodziny

 

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 25 marca 2019 07:42