sobota, 19 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - 2 Niedziela Wielkiego Postu Drukuj Email
poniedziałek, 18 marca 2019 07:18

Jezus wziął z sobą Piotra, Jana i Jakuba i wyszedł na górę, aby się modlić.”

(Łk 9, 28b)

1. Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dzisiaj w kaplicy można odbierać filmy DVD z peregrynacji w naszej parafii.

2. W poniedziałek o godz. 19.00 próba naszego chórku „Boże Echo”. We wtorek obchodzimy Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Matki Bożej. W środę po Mszy św. będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (można przynosić prośby i dziękczynienia na kartkach), a następnie spotkanie Kręgu Biblijnego.

3. Przypominam, że przez cały Wielki Post zbieramy ofiary do puszki na dokończenie budowy szkoły w Czadzie. W czasie Gorzkich Żali zbieramy tradycyjnie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych tzn. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele na zmianę po Mszach św., po drugiej Mszy św. w niedzielę i w sobotę odmówimy Litanię do Krwi Chrystusa. Za tydzień Gorzkie Żale po Mszy św. o 11.00. Proszę, aby w Drodze Krzyżowej uczestniczyły szczególne dzieci do I Komunii św. i młodzież do bierzmowania.

5. W Łochowie rozpoczęły się katechezy dla narzeczonych. Spotkania po Mszy św. o godz. 17.00.

6. Podobnie jak ubiegłymi laty odbędzie się droga krzyżowa „Świętych Męczenników” na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Rozpocznie się ona 12 kwietnia Mszą św. o godz. 23.00 w kościele św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze. Następnie wyruszy na trasę do Sanktuarium Matki Bożej w Byszewie. Będzie się ona pokrywała z trasą, którą pokonywaliśmy w ubiegłych latach. Informacje można znaleźć na stronie internetowej parafii w Sicienku. Rozważania można pobrać z oficjalnej strony EDK. Zapisy przed przed Mszą św. Trasa nie będzie widoczna na oficjalnej stronie EDK.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku m.in.: O strajku nauczycieli oraz o zmaganiu w kwestiach światopoglądowych, które chce się narzucić w wychowaniu dzieci. Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy.

I N T E N C J E    M S Z A L N E

17 – 24 marca 2019

Janina Deja – 15. roczn. śmierci

Stanisława – 13. roczn. śmierci, Eugeniusz – 14. roczn. śmierci, Ignacy i Renata