poniedziałek, 20 maja 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - 1 Niedziela Wielkiego Postu Drukuj Email
czwartek, 14 marca 2019 19:01

Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego”

(Łk 4, 13)

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Zbierane dzisiaj ofiary są przeznaczone na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii. Od wczoraj rozpoczęło się w Goncarzewie nawiedzenie rodzin naszej parafii przez obraz Matki Bożej Pięknej Miłości z naszej Katedry.

2. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w rozebraniu dekoracji w kościele i w jego otoczeniu oraz przygotowali naszą świątynię do Wielkiego Postu. Dziękuję za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Jeszcze tylko dzisiaj w zakrystii można zamówić film DVD z peregrynacji. Będzie on do odebrania za tydzień.

3. W poniedziałek Msza św. w języku łacińskim, o godz. 19.00 próba naszego chórku „Boże Echo”. W środę po Mszy św. będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (można przynosić prośby i dziękczynienia na kartkach), a następnie spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. Odpowiadając na prośbę naszego biskupa przez cały Wielki Post będziemy zbierać ofiary do puszki na dokończenie budowy szkoły w Czadzie. W czasie Gorzkich Żali zbieramy tradycyjnie ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych tzn. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele na zmianę po Mszach św., po drugiej Mszy św. w niedzielę i w sobotę odmówimy Litanię do Krwi Chrystusa. Za tydzień Gorzkie Żale po Mszy św. o 8.30. Proszę, aby w Drodze Krzyżowej uczestniczyły szczególne dzieci do I Komunii św. i młodzież do bierzmowania. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii.

6. W piątek po Mszy św. zapraszam na spotkanie rodziców dzieci do I Komunii św. oraz młodzieży do bierzmowania.

7. Od dzisiaj w Łochowie rozpoczynają się katechezy dla narzeczonych. Spotkania po Mszy św. o godz. 17.00.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku m.in.: O trudnej pracy katechetów. Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

10. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy.

11. Odeszły z naszej wspólnoty parafialnej śp. Zofia Skobel z ul. Ogrodowej, której pogrzeb odbył się w sobotę i śp. Helena Wojnowska w ul. Bydgoskie, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

I N T E N C J E     M S Z A L N E

10 – 17 marca 2019

Tomasz Dąbek – z okazji urodzin i imienin