wtorek, 10 grudnia 2019

Statystyka

Odsłon : 1267760

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 45 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - 8 Niedziela Zwykła Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
czwartek, 14 marca 2019 18:54

 

Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro,

a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło.”

(Łk 6, 45)1. Dzisiaj przed Mszami św. odmawiamy modlitwę za zmarłych, a po Mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego.

2. Dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Misjach św. i w nawiedzeniu obrazu Matki Bożej. Dziękuję za ofiary na pokrycie kosztów przygotowań do nawiedzenia, szczególnie na nowe ramy dla obrazów Matki Bożej w naszym kościele i w kaplicy w Goncarzewie. Dziękuję za nowe komże dla ministrantów, za uchwyty i flagi zdobiące kościół, tabliczkę na krzyżu misyjnym, pulpit pod Ewangeliarz, instalację świateł na wieży, za obiady i poczęstunek dla księży, za kwiaty zdobiące nasz kościół, za przygotowanie nowej strony internetowej parafii. Pani Dorocie za grę przez cały tydzień. Dziękuję władzom naszej gminy, naszej Straży Pożarnej oraz młodzieży ze Szkoły Mundurowej z Mroczy, dziękuję służbie liturgicznej. Wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przebiegu nawiedzenia.

3. Jutro nie będzie próby naszego chórku. We we wtorek na godz. 17.30 zapraszam chętnych do rozebrania dekoracji po Nawiedzeniu obrazu Matki Bożej, a następnie na spotkanie na plebanii – podsumujemy minione uroczystości i zaplanujemy prace przed Wielkanocą. W środę po Mszy św. będzie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (można przynosić prośby i dziękczynienia na kartkach). W sobotę udam się do chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Za tydzień będziemy zbierać ofiary na cele inwestycyjne parafii, a w szczególności na ogrzewanie kościoła.

4. W tym tygodniu w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post – czas przygotowania do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tego dnia Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o 16.30 w Goncarzewie i 18.00 w kościele. Tego dnia obowiązuje post ścisły tzn. jakościowy i ilościowy – powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz spożycie jednego posiłku do syta oraz dwóch lekkich. Obowiązuje on osoby od 18 do 60 roku życia. Natomiast wszyscy, którzy ukończyli 14 rok życia mają zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu nie ma dyspensy od postu ścisłego i wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ofiary ze Środy Popielcowej będą przeznaczone na potrzeby hospicjów naszej diecezji.

5. W czasie Wielkiego Postu zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pasyjnych tzn. Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o godz. 17.30. Gorzkie Żale w niedziele na zmianę po Mszach św., po drugiej Mszy św. w niedzielę i w sobotę odmówimy Litanię do Krwi Chrystusa. Za tydzień Gorzkie Żale po Mszy św. o 11.00. Proszę, aby w Drodze Krzyżowej uczestniczyły szczególne dzieci do I Komunii św. i młodzież do bierzmowania. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii.

6. Od niedzieli 10 marca w Łochowie rozpoczynają się katechezy dla narzeczonych. Spotkania po Mszy św. o godz. 17.00.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku m.in.: O synodzie na temat nadużyć w Kościele; Poradnik jak przeżyć Wielki Post. Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy.

 

 

 

I N T E N C J E    M S Z A L N E

 

3 – 10 marca 2019

 

 

 

Niedziela

3.03

8.30

Kazimierz Świetlik oraz Michalina i Piotr Ezop

11.00

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej dla Marii Bożeny z okazji 60. rocznicy urodzin

 

Poniedziałek

4.03

18.00

O powrót do zdrowia i do pełni sił dla Tadeusza oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinie

 

Wtorek

5.03

8.30

Za parafian żywych i zmarłych

 

Środa

6.03

18.00

Wanda i Marian Syroccy oraz zmarli z rodziny

 

Czwartek

7.03

8.30

Z prośbą o świętość kapłanów szczególnie z naszej diecezji

 

Piątek

8.03

18.00

Anna Bryl – 19 roczn. śmierci, Zygmunt Bryl, Zyta i Henryk Mateja

 

Sobota

9.03

16.30

Goncarzewy

Kazimiera Najdowska – z okazji imienin i w 22 roczn. śmierci

18.00

Jan i Anna Stasiak

Niedziela

10.03

8.30

Tomasz Dąbek – z okazji urodzin i imienin

11.00

Zofia i Leon Skobel – 29 roczn. śmierci

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.

 

 

Poprawiony: czwartek, 14 marca 2019 18:55