niedziela, 22 września 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - 6 Niedziela Zwykła Drukuj Email
środa, 20 lutego 2019 22:22

Cieszcie się i radujcie, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. ”

(Łk 6, 23ab)

1. Witam w naszej wspólnocie parafialnej ks. Andrzeja Gereja ze Zgromadzenia Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, który będzie prowadził Misje św. przygotowujące nas do spotkania z Matką Bożą w Jej jasnogórskim wizerunku.

2. Dziękuję wszystkim, którzy w sobotę sprzątali i stroili nasz kościół na nadchodzące uroczystości. W ciągu całego tygodnia będziemy zbierać ofiary na pokrycie kosztów przygotowań do nawiedzenia jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej. Dzisiaj po Mszach św. odmówimy litanię do św. Andrzeja.

3. W poniedziałek po Mszy św. ok. godz. 19.30 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”.

4. Przypominam o uporządkowaniu i przyozdobieniu terenu wokół krzyży i figur na terenie parafii, przygotowanie dekoracji na trasie przejazdu samochodu-kaplicy z obrazem Matki Bożej, ale również wszystkich domów. Tych, którzy nie mieszkają w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła, proszę, aby bardziej włączyli się w uporządkowanie i przyozdobienie centrum naszej miejscowości. Trasa przejazdu Obrazu będzie przebiegała przez Goncarzewo, Ugodę, Zawadę do Sicienka.

5. W kaplicy pod chórem po Mszy św. można jeszcze nabyć materiały do ozdobienia domów na nawiedzenie.

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku m.in.: Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

8. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy.

I N T E N C J E     M S Z A L N E

17 – 25 lutego 2019

Misje Święte

Władysław i Tadeusz Owczarzak