sobota, 19 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - 4 Niedziela Zwykła Drukuj Email
środa, 20 lutego 2019 22:16

Zaprawdę, powiadam wam: Żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie.

(Łk 4, 24)

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcone świece. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszki na pomoc zakonom kontemplacyjnym. Dziękuję za dalsze ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii, przekazane również na parafialne konto bankowe. Składam podziękowania za rozebranie dekoracji świątecznych i posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

2. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W piątek o 17.00 zbiórka ministrantów, przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. Następna niedziela jest drugą w miesiącu – będziemy zbierać ofiary na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii.

3. W piątek po Mszy św. zapraszam na spotkanie rodziców dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania. W sobotę po Mszy św. zapraszam na spotkanie młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

4. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania do nawiedzenia. Proszę o uporządkowanie i przyozdobienie terenu wokół krzyży i figur na terenie parafii, przygotowanie dekoracji na trasie przejazdu samochodu-kaplicy z obrazem Matki Bożej, ale również wszystkich domów. Tych, którzy nie mieszkają w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła, proszę, aby bardziej włączyli się w uporządkowanie i przyozdobienie centrum naszej miejscowości.

5. W kaplicy pod chórem można nabyć materiały do ozdobienia domów na nawiedzenie.

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku m.in.: Nienawiść to zaraźliwy wirus. Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

8. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

Poprawiony: środa, 20 lutego 2019 22:17