wtorek, 10 grudnia 2019

Statystyka

Odsłon : 1267738

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - 3 Niedziela Zwykła Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
środa, 20 lutego 2019 22:14

 

 

[...]oczy wszystkich w synagodze były w Niego utkwione. Począł więc mówić do nich:

"Dziś spełniły się te słowa Pisma, które słyszeliście". ”

(Łk 1, 21)1. Dziękuję za dalsze ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii, przekazane również na parafialne konto bankowe. Składam podziękowania za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

2. Zakończyła się kolęda w naszej parafii. Dziękuję wszystkim parafianom, którzy przyjęli błogosławieństwo kolędowe. Dziękuję za życzliwe przyjecie, rozmowy i poczęstunki oraz za złożone z tej okazji ofiary. Jeszcze tylko w tym tygodniu można umówić się na odwiedziny kolędowe. W najbliższym czasie przekażę Wam dokładne sprawozdanie z koledy. W sobotę na godzinę 10.00 zapraszam do rozebrania dekoracji świątecznych i posprzątania kościoła – szczególnie rodziców dzieci i młodzieży, którzy w tym roku będą przystępować do sakramentów.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”. W środę po Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy. We wtorek o godz. 19.00 kolejne spotkanie Rady Parafialnej i Rady Duszpasterskiej w sprawie przygotowań do Misji Świętych i nawiedzenia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. W pierwszy piątek miesiąca udam się do chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, wieczorem okazja do spowiedzi św., przed Mszą koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej nabożeństwo pierwszopiątkowe. W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, po Mszy wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi grzechy i bluźnierstwa. Następna niedziela jest pierwszą w miesiącu – przed Mszami pomodlimy się za zmarłych, a po Mszy o 11.00 będzie spotkanie Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. bedą miały poświęcone świece.

4. Rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania do nawiedzenia. Proszę o uporządkowanie i przyozdobienie terenu wokół krzyży i figur na terenie parafii, przygotowanie dekoracji na trasie przejazdu samochodu-kaplicy z obrazem Matki Bożej, ale również wszystkich domów. Tych, którzy nie mieszkają w bezpośrednim sąsiedztwie kościoła, proszę, aby bardziej włączyli się w uporządkowanie i przyozdobienie centrum naszej miejscowości.

5. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym Przewodniku jest dodatek: Modlitwa na każdy dzień. Jest także Mały Przewodnik Katolicki dla dzieci oraz miesięcznik Dominik.

7. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.Poprawiony: środa, 20 lutego 2019 22:15