niedziela, 08 grudnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - Chrzest Pański Drukuj Email
środa, 20 lutego 2019 22:09

Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem”

(Łk 3,)

1. Dzisiaj przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego. Chciejmy pamiętać o naszym chrzcie i podziękować tym, dzięki którym go otrzymaliśmy. Dziękuję za dalsze ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii, przekazane również na parafialne konto bankowe. Kolędnicy misyjni zebrali na pomoc dzieciom w Afryce 319 zł. Składam również podziękowania za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

2. Dziękuję rodzinom, które w tym tygodniu przyjęły błogosławieństwo kolędowe.

3. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. w poniedziałek, wtorek i środę. W czwartek i piątek Msze św. rano o 8.30. Za tydzień po Mszach św. odmówimy litanię do św. Andrzeja Boboli.

4. Plan kolędy w tym tygodniu jest następujący:

14. 01 – poniedziałek – od godz.15.00 - ul. Ogrodowa od p. Karczewskich i ul. Owocowa od końca

15.01 – wtorek – od godz.15.00 - ul. Czereśniowa, ul. Nakielska nieparzyste od końca, ul. Wiatrakowa i ul. Dębowa

16.01 – środa – od godz.15.00 - ul. Nakielska parzyste od końca i ul. Brzozowa

17.01 – czwartek – od godz.15.00 - ul. Sportowa od nr 1 do nr 6, ul. Boczna, Nasypowa i Krótka

18.01 – piątek – od godz.15.00 - ul. Sportowa od nr 6 do końca, i ul. Porzeczkowa

19.01 – sobota – od godz.9.30 - ul. Jaworowa, ul. Jesionowa, ul. Klonowa, ul. Grabowa i ul. Lipowa

5. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego.

7. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

Poprawiony: środa, 20 lutego 2019 22:10