poniedziałek, 20 maja 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - IV Niedziela Adwentu Drukuj Email
niedziela, 23 grudnia 2018 20:51

Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła,

że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana.”

(Łk 1 46)

1. Dziękuję za dalsze ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii, przekazane również na parafialne konto bankowe. Na pomoc Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 105 zł.

2. Jeszcze tylko dzisiaj w kaplicy pod chórem można nabywać opłatki i świece Caritas akcji „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”, są jeszcze do nabycia śpiewniki.

3. Dziękuję pani Małgorzacie Rębilas z Zawady za choinki, a panu Fonsowi za ich przywiezienie oraz wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu żłóbka i dekoracji bożonarodzeniowych. Dziękuję za pomoc w posprzątaniu plebanii przed świętami, za przygotowanie kolacji dla księży, którzy spowiadali w ostatni wtorek oraz za wszelką pomoc i życzliwość okazaną w tym czasie.

4. Jutro w Wigilię Bożego Narodzenia o 22.00 Pasterka w Goncarzewach, a o 24.00 Pasterka w naszym kościele – na początku poświęcenie żłóbka.

5. W I i II dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak w każdą niedzielę. W środę jest jeszcze Msza św. w Goncarzewach o 12.30. Ofiary z Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia, a ofiary z II Święta na uczelnie katolickie naszej diecezji.

6. W czwartek o godzinie o 12.00 zapraszam wszystkich na Mszę św. w intencji wszystkich mieszkańców Gminy Sicienko. Dołączmy do zaproszonych gości, którzy przybędą na tę liturgię. W czasie kolędy Msze św. w tygodniu będą rano o 8.30.

7. Wszystkim, którzy uczestniczyli w roratach dziękuję za wspólne przeżycie Adwentu. Dzieci, które zbierały poszczególne części Pozdrowienia Anielskiego niech jak najszybciej przyniosą je do kościoła zebrane, pokolorowane i podpisane – imię i nazwisko oraz klasa.

8. Duszpasterskie nawiedzenie rodzin rozpoczniemy w najbliższy czwartek.

27.12 – czwartek – od godz.14.00 – Wojnowo wyb., Piotrkówko wyb., Smolary

28.12 – piątek – od godz.9.30 - Ugoda – od końca

29.12 – sobota – od godz.9.30 - Zawada – całość – od p. Wróblewskich

9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: dodatek „Modlitwa na każdy dzień”; Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

11. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

23 – 30 grudnia 2018

Krzysztof Kardach – 10 roczn. śmierci

Zmarli rodzice – Mirosława i Walenty

Wigilia