niedziela, 08 grudnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - III Niedziela Adwentu Drukuj Email
poniedziałek, 17 grudnia 2018 06:27

Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie,

któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów.”

(Łk 3,16)

1. Dziękuję za dalsze ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii, przekazane również na konto bankowe naszej parafii. Na pomoc ofiarom pożaru domu w Wierzchucinku zebraliśmy łącznie 780 zł. Dziękuję parafianom, którzy niezawodnie odpowiedzieli na prośbę o posprzątanie kościoła po montażu odnowionych witraży, które wróciły do naszego kościoła. Dziękuję też za ofiary na cele inwestycyjne, które zostały złożone w zeszłą niedzielę i dzisiaj. Dzisiaj możemy złożyć ofiary do puszki na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. odmówimy litanię do św. Andrzeja.

2. Roraty – Msza św. adwentowa ku czci Matki Bożej – odbywają się w poniedziałek, środę i piątek. Zapraszam szczególnie dzieci z lampionami i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

3. W poniedziałek o godz. 12.30 odbędzie się dodatkowa Msza św., która będzie poprzedzać spotkanie opłatkowe dla osób starszych i samotnych. Spotkanie odbędzie się w naszej szkole.

4. W poniedziałek o 19.00 spotkanie chórku „Boże Echo”. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzę chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, a na na godzinę 14.00 zapraszam wszystkich chętnych do przygotowania naszego kościoła do świąt Bożego Narodzenia.

5. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się we wtorek 18 grudnia. Spowiedź rozpocznie się o 16.30 i potrwa do Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcam wszystkich by skorzystali z tej okazji do pojednania się z Panem Bogiem.

6. W kaplicy pod chórem można nabywać opłatki i świece Caritas akcji „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”, są jeszcze do nabycia śpiewniki.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: ; Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

16 – 23 grudnia 2018

Michalina i Piotr Ezop, Kazimierz Świetlik

Weronika Szeffs – 3 roczn. śmierci

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Ewy i Adama z okazji imienin