wtorek, 10 grudnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - II Niedziela Adwentu Drukuj Email
niedziela, 09 grudnia 2018 20:18

Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego;

wszyscy ludzie ujrzą zbawienie Boże. ”

(Łk 3,4.6)

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcone medaliki. Dziękuję za dalsze ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii, przekazane również na konto bankowe naszej parafii. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszki na pomoc ofiarom pożaru domu w Wierzchucinku.

2. Roraty – Msza św. adwentowa ku czci Matki Bożej – odbywają się w poniedziałek, środę i piątek. Zapraszam szczególnie dzieci z lampionami i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

3. W poniedziałek Msza św. w języku łacińskim, a 19.00 spotkanie chórku „Boże Echo”. We wtorek i czwartek nie będzie Mszy św., w środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie spotkanie Kręgu biblijnego. W piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W niedzielę za tydzień będziemy zbierać ofiary na ogrzewanie kościoła i renowację witraży w prezbiterium, a po Mszach św. odmówimy litanię do św. Andrzeja Boboli.

4. W sobotę o godz. 18.30 na terenie ITK odbędzie się ognisko.

5. Spowiedź adwentowa w naszej parafii odbędzie się we wtorek 18 grudnia. Tego dnia Msza św. będzie wieczorem.

6. W kaplicy pod chórem Można nabywać opłatki i świece Caritas akcji „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”, są jeszcze do nabycia śpiewniki.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Będzie nowe Ojcze nasz? Patron relacji Kościoła i Narodu – o abp. Zygmuncie Szczęsnym Felińskim; Niewidomi tworzą teatr; Za uchylonymi drzwiami – autyzm; Gdy roztrzaskał się świat – dzieci ofiarami rozwodów; Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

9 – 16 grudnia 2018

Barbara, Andrzej i Franciszek

Aleksander Jakubczak – z okazji imienin i zmarli rodzice

W intencji dobroczyńców i ofiarodawców naszej parafii