wtorek, 10 grudnia 2019

Statystyka

Odsłon : 1267740

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - I Niedziela Adwentu Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
niedziela, 02 grudnia 2018 22:47

 

 

 

 

 

Okaż nam, Panie, łaskę swoją, i daj nam swoje zbawienie.”

(Ps 85, 8)1. Dzisiaj – pierwszą niedzielą adwentu – rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Rok ten będziemy obchodzić pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to też czas oczekiwania na spotkanie z Matką Bożą w znaku Ikony Częstochowskiej. Dziękuję za dalsze ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii, przekazane również na konto bankowe naszej parafii. Składam podziękowania za posprzątanie i przygotowanie dekoracji kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dzisiaj szczególnie pragnę podziękować mieszkańcom Goncarzewa za sfinansowanie i wykonanie nowej posadzki z płytek ceramicznych w kaplicy.

2. Roraty – Msza św. adwentowa ku czci Matki Bożej – będą odbywać się jak zwykle w poniedziałek, środę i piątek. Zapraszam szczególnie dzieci z lampionami i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.

3. W poniedziałek po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz rodziców młodzieży do bierzmowania. Spotkanie młodzieży w środę po Mszy św. W niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. bedą miały poświęcone medaliki.

4. We wtorek i czwartek nie będzie Mszy św., w środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek przed Mszą św. możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej oraz koronka do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe.

5. W kaplicy pod chórem Można już nabywać opłatki i świece Caritas akcji „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”, są jeszcze do nabycia śpiewniki.

6. W przyszłą niedzielę włączymy się w pomoc naszej gminy 9-osobowej rodzinie z Wierzchucinka, której w minionym tygodniu spaliła się duża część domu. Dom w tym stanie nie nadaje się do zamieszkania. Będziemy zbierać ofiary do puszki. Z tego względu ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii można będzie składać w następną niedzielę.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: ; Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.Proboszcz poleca:

Gaszenie pożaru domu w Wierzchucinku:

https://koronowo.net.pl/pl/473_na_sygnale/3622_w_wierzchucinku_pali_si_dom_na_miejscu_by_o_6_zast_p_w_stra_y.html#

http://infosicienko.pl/2018/11/29/pozar-poddasza-w-miejscowosci-wierzchucinek/ 

I N T E N C J E     M S Z A L N E

 

2 – 9 grudnia 2018

 

 

 

 

Niedziela

2.12

8.30

Władysław Krowicki – 4 roczn. śmierci

11.00

Genowefa i Leon Borkowscy

Poniedziałek

3.12

18.00

Rez. † Natalia Szczepaniak – z okazji 100. roczn. urodzin

Wtorek

4.12

8.30

 

Środa

5.12

18.00

Jan i Anna Stasiak, Łukasz i Sylwester Dąbrowscy

Czwartek

6.12

8.30

 

Piątek

7.12

18.00

Irena Banach – od uczestników pogrzebu

Sobota

8.12

16.30

Goncarzewy

Leokadia Gawroniak – z okazji imienin

18.00

Marcin Drojma – 9 roczn. śmierci

Niedziela

9.12

8.30

Barbara, Andrzej i Franciszek

11.00

Aleksander Jakubczak – z okazji imienin i zmarli rodzice

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.

 


 

 

Poprawiony: środa, 20 lutego 2019 07:36