sobota, 19 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Chrystusa Króla Drukuj Email
niedziela, 02 grudnia 2018 22:41

>>Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat,

aby dać świadectwo prawdzie.<<”

(J 18, 37)

1. Dziękuję za dalsze ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii. Składam podziękowania za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 odnowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, a potem krótkie spotkanie naszego chórku „Boże Echo”.

3. W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy św., w środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W sobotę wyjątkowo udam się do chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, a po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i bluźnierstwa. Za tydzień pierwsza niedziela adwentu – rozpocznie się nowy rok liturgiczny. Rok ten będziemy obchodzić pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Za tydzień przed Mszami św. będziemy modlić się za zmarłych, a po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego.

4. W kaplicy pod chórem są jeszcze do nabycia śpiewniki.

5. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Dodatek „Modlitwa na każdy dzień”; Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

6. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

7. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

8. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Leokadii Gawroniak z Goncarzewa. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie...

I N T E N C J E    M S Z A L N E

25 listopada – 2 grudnia 2018

Janina Chyrchel, Elżbieta i Józef Drzażdżyńscy

Zygmunt Bryl – 35 roczn. śmierci, Anna Bryl oraz babcia Wiktoria w 100. rocznicę śmierci.

Wanda Kaus – od Zakładu Pogrzebowego Szczepaniak

Za prześladowanych chrześcijan i pokój na świecie

Czesława Łakoma – z okazji urodzin

Zdzisław Rydzewski – 6 roczn. śmierci