sobota, 23 lutego 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - XXXII Niedziela Zwykła Drukuj Email
poniedziałek, 12 listopada 2018 10:13

Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.”

(Mt 5,3)

1. Dzisiaj, w 11 dzień listopada, obchodzimy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji dzisiaj po Komunii św. odśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy”, po Mszy św. odśpiewamy „Boże coś Polskę”. Włączymy się też w ogólnonarodowe odśpiewanie hymnu narodowego. Ze względu na liczne obchody „Biesiada patriotyczna” odbędzie się w następną niedzielę o 15.00. Również tego dnia dzieci z Koła Przyjaciół Biblioteki przedstawią montaż słowno-muzyczny.

2. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszej świątyni do dzisiejszej niedzieli oraz za prace wykonane wokół kościoła. Dzisiaj zbieramy ofiary na cele remontowe i inwestycyjne oraz ogrzewanie kościoła.

3. Dziękuję tym rodzinom, które przekazały ofiary na remont zachodniej ściany prezbiterium. W ich intencji będziemy modlić się w najbliższą środę.

4. W poniedziałek Msza św. będzie w języku łacińskim, a o godz. 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”, w środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie spotkanie Kręgu Biblijnego. W piątek o 17.00 zbiórka ministrantów, a przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego.

5. W kaplicy pod chórem są do nabycia śpiewniki, które pomogą nam opanować teksty współczesnych pieśni i piosenek religijnych.

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Artykuły nawiązujące do dzisiejszej rocznicy. Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

7. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

8. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

11 – 18 listopada 2018

Leonarda, Tomasz i Benedykt Frasz

Dziękczynno - błagalna w intencji Ojczyzny – w 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Za dobroczyńców i dobrodziejów naszej parafii – łacińska