poniedziałek, 09 grudnia 2019

Statystyka

Odsłon : 1267147

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - XXXI Niedziela Zwykła Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
poniedziałek, 12 listopada 2018 10:08

 Pierwsze jest: "Słuchaj, Izraelu...

(Mk 12, 29)1. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszej świątyni do dzisiejszej niedzieli oraz za prace wykonane wokół kościoła, składam również podziękowania za ofiarowane kwiaty. Dziękuje za ofiary na pomoc prześladowanym wyznawcom Chrystusa w Pakistanie. Zebraliśmy 71 zł.

2. W piątek nastąpił odbiór prac przy zachodniej ścianie prezbiterium. Będziemy teraz czekać na protokół z urzędu Ochrony Zabytków, na którego podstawie zostanie nam wypłacona dotacja z Urzędu Marszałkowskiego. Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w wykonaniu tego etapu prac. Dziękuję tym, którzy przekazali ofiary na ten cel.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”, w środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek o 17.00 zbiórka ministrantów, a przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. Przyszła niedziela jest drugą niedzielą miesiąca – będziemy zbierać ofiary na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii.

4. W środę po nabożeństwie zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii i młodzieży do bierzmowania, a samą młodzież zapraszam na spotkanie w piątek po Mszy św.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić setną rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Będziemy obchodzić ten dzień jako dziękczynienie za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną. Po Mszach św. odśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Ze względu na liczne obchody „Biesiada patriotyczna” odbędzie się w następną niedzielę o 15.00. Również tego dnia dzieci z Koła Przyjaciół Biblioteki przedstawią montaż słowno-muzyczny.

6. Przypominam, że wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej. Od 1-go do 8-go listopada jest to odpust zupełny, a w inne dni – odpust cząstkowy.

7. W kaplicy pod chórem są do nabycia śpiewniki, które pomogą nam opanować teksty współczesnych pieśni i piosenek religijnych.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Artykuł na temat zakończonego synodu o młodzieży. Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

10. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

11. Do wieczności odszedł pochodzący z naszej parafii o. Marek Karczewski CSSp. Jego Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w Bydgoszczy. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

 

http://diecezja.bydgoszcz.pl/2018/11/01/zmarl-o-marek-karczewski-cssp/

I N T E N C J E     M S Z A L N E

 

4 – 11 listopada 2018

 

 

 

Niedziela

4.11

8.30

Paweł Łoś, Bogdan i Barbara Kolano

11.00

Antonina, Franciszek i Jan Maławy oraz zmarli z rodziny

Poniedziałek

5.11

18.00

 

Wtorek

6.11

8.30

Za parafian żywych i zmarłych

Środa

7.11

18.00

Czwartek

8.11

8.30

W intencji kapłanów oraz o nowe, święte i liczne powołania do Służby Bożej

Piątek

9.11

18.00

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny z okazji 30. roczn. ślubu Hanny i Mariusza

Sobota

10.11

16.30

Goncarzewy

Jan Banaś i Stanisław Serwata

18.00

Z podziękowaniem Panu Bogu za otrzymane łaski i z prośba o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny

Niedziela

11.11

8.30

Leonarda, Tomasz i Benedykt Frasz

11.00

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo i wsparcie Matki Bożej dla rodziny

 

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.

 

Poprawiony: poniedziałek, 12 listopada 2018 10:11