niedziela, 08 grudnia 2019

Statystyka

Odsłon : 1266870

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - XXX Niedziela Zwykła Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
niedziela, 28 października 2018 14:30

 Jezus przemówił do niego: «Co chcesz, abym ci uczynił?»”

(Mk 10, 51)1. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszej świątyni do dzisiejszej niedzieli oraz za prace wykonane wokół kościoła, składam również podziękowania za ofiarowane kwiaty. Dzisiaj przypada X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – ofiary do puszki będą przeznaczone na pomoc wyznawcom Chrystusa w Pakistanie. Na stoliku są wyłożone ulotki.

2. Kończy się miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe jeszcze w poniedziałek i w środę.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”, w środę w trakcie różańca odmówimy Modlitwę Rzymską. W piątek o 17.00 zbiórka ministrantów, a przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W sobotę po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i bluźnierstwa. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca – przed Mszami św. pomodlimy się za zmarłych, a po Mszy św. o 11.00 będzie spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego.

4. W poniedziałek będą zakończone prace remontowe przy zachodniej ścianie prezbiterium. Dziękuję za ofiary, które wpłynęły na ten cel.

5. W czwartek - 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych - Msze św. w kościele będą jak w każdą niedzielę, a na cmentarzu w Dąbrówce Nowej, poprzedzona procesją żałobną o godz. 12.30. Msza święta z procesją żałobną na cmentarzu w Samsiecznie jest o godz. 13.00, a w Ślesinie Msza św. w kościele o godz. 11.00, a następnie procesja żałobna na cmentarzu. Różaniec za zmarłych z wymieniankami będzie 2 i 5 listopada – wymienianki można składać po Mszy świętej w biurze parafialnym. Natomiast wymienianki roczne, które będą przed Mszami św. jak dotąd, w pierwszą niedzielę miesiąca, można składać do końca listopada, zaznaczając godzinę Mszy św.

6. Przypominam, że w pierwszych dniach listopada Kościół daje nam możliwość uzyskania odpustów: Odpust zupełny można uzyskać jeden raz od południa 1-go listopada do północy 2-go listopada po spełnieniu następujących warunków: Komunia Św., nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. - Od 1-go do 8-go listopada wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myślach pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej.  Jest to odpust zupełny, a w inne dni – odpust cząstkowy.

7. W pierwszy piątek miesiąca możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty przed Mszą św., a po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. Do chorych i starszych parafian udam się wyjątkowo w sobotę od godz. 9.00.

8. Kandydatom do bierzmowania przypominam o konieczności zdania treści Ewangelii wg św. Mateusza. Czekam na chętnych do końca miesiąca.

9. W kaplicy pod chórem są do nabycia śpiewniki, które pomogą nam opanować teksty współczesnych pieśni i piosenek religijnych.

10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Dodatek „Modlitwa na każdy dzień”. Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

11. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

12. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

 

 

 

I N T E N C J E     M S Z A L N E

 

28 października – 4 listopada 2018

 

 

 

 

Niedziela

28.10

8.30

Tadeusz Erdmann i zmarli z rodziny

11.00

Witold Balcerek – z okazji urodzin

Poniedziałek

29.10

18.00

O łaskę zdrowia dla o. Marka Karczewskiego

Wtorek

30.10

8.30

Za parafian żywych i zmarłych

Środa

31.10

18.00

Irena Banach – od Matek Różańcowych

Czwartek

1.11

 

Uroczystość

Wszystkich

Świętych

8.30

Pelagia Wawrzyniak – 27 roczn. śmierci, Leon, Genowefa i Leonard

11.00

Zmarli z rodziny Danowskich i Leńczuków

12.30

Msza św. na cmentarzu w Dąbrówce Nowej

Piątek

2.11

Dzień

Zaduszny

18.00

Rez.

Sobota

3.11

16.30

Goncarzewy

Joanna Bogusz – 2 roczn. śmierci

18.00

Z prośbą o świętość dla kapłanów oraz liczne i święte powołania do służby Bożej

Niedziela

4.11

8.30

Paweł Łoś, Bogdan i Barbara Kolano

11.00

Antonina, Franciszek i Jan Maławy oraz zmarli z rodziny

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.

 

 

Poprawiony: niedziela, 28 października 2018 14:33