poniedziałek, 20 maja 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIX Niedziela Zwykła Drukuj Email
niedziela, 21 października 2018 17:40

A kto by chciał być pierwszym między wami,

niech będzie niewolnikiem wszystkich.”

(Mk 10, 45)

1. Dziękuję za posprzątanie i przygotowanie naszej świątyni do dzisiejszej niedzieli oraz za prace wykonane wokół kościoła. Na cele remontowe i inwestycyjne naszej parafii zebraliśmy 1180 zł. Na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 260 zł, a na pomoc dla rodziny chorej uczennicy naszej szkoły Kasi zebraliśmy we wtorek 628 zł. Na ten cel możemy też dzisiaj złożyć ofiarę do puszki. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział we Mszy św. w rocznicę inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II.

2. Trwa miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Przypominam, że w ciągu tygodnia nabożeństwa różańcowe odbywają się po Mszach św. wieczornych – w poniedziałek, środę, piątek i sobotę. Różaniec dla dzieci w piątek o godz. 17.00.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”, w środę w trakcie różańca odmówimy Modlitwę Rzymską. W piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W sobotę o 10.00 zbiórka dla ministrantów. Za tydzień po Mszy św. o 11.00 nabożeństwo różańcowe.

4. Za tydzień przypada X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – ofiary do puszki bedą przeznaczone na pomoc wyznawcom Chrystusa w Pakistanie. Na stoliku są wyłożone ulotki.

5. Jeszcze do końca tego tygodnia potrwają prace remontowe przy zachodniej ścianie prezbiterium. Dziękuję za ofiary, które wpłynęły na ten cel.

6. Kandydatom do bierzmowania przypominam o konieczności zdania treści Ewangelii wg św. Mateusza. Czekam na chętnych do końca miesiąca w środy i piątek po różańcu.

7. Można już składać wymienianki roczne i jednorazowe. W przypadku wymienianek rocznych proszę zaznaczyć właściwą godzinę. Przypominam o możliwości zamawiania intencji na przyszły rok.

8. W kaplicy pod chórem są do nabycia śpiewniki, które pomogą nam opanować teksty współczesnych pieśni i piosenek religijnych.

9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: . Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

10. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

11. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

Strona organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie:

I N T E N C J E    M S Z A L N E

21 – 28 października 2018

Wacław Parzonko, Urszula Kurdziel, Zygfryd i Wiesław Nowiccy oraz zmarli z rodziny

Filomena (14. roczn. śmierci) i Wojciech (41. roczn. śmierci) Trela

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Zofii Skobel

Za parafian żywych i zmarłych

Zenon Banach – 2 roczn. śmierci

O opiekę i pomoc w rodzinie za wstawiennictwem Matki Bożej

Henryk Białek – w miesiąc po śmierci

Jan Banaś, Czesław, Wacław i Jan Dołęga, Stanisław Serwata oraz zmarli z rodziny z obojga stron

Agnieszka Gała – 29 roczn. śmierci