czwartek, 25 kwietnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVII Niedziela Zwykła Drukuj Email
czwartek, 18 października 2018 19:09

Co więc Bóg złączył, tego niech człowiek nie rozdziela.”

(Mk 10,9)

1. Nowożeńcom, którzy w minionym tygodniu zawarli związek małżeński dziękuję za kwiaty zdobiące nasz kościół.

2. Trwa miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. Przypominam, że w ciągu tygodnia nabożeństwa różańcowe odbywają się po Mszach św. wieczornych – w poniedziałek, środę, piątek i sobotę. Różaniec dla dzieci w piątek o godz. 17.00.

3. W poniedziałek po nabożeństwie różańcowym krótkie spotkanie pielgrzymów na Jasną Górę.

4. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”, w środę po różańcu odmówimy Modlitwę Rzymską, po nabożeństwie spotkanie młodzieży do bierzmowania. W czwartek i piątek ze względu na pielgrzymkę nie będzie Mszy św.. W sobotę o 10.00 zbiórka dla ministrantów. Za tydzień druga niedziela miesiąca – będziemy zbierać ofiary na cele inwestycyjne i remontowe, w czasie Mszy św. o 11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały poświęcone różańce, po Mszy św. nabożeństwo różańcowe, po Mszy o 8.30 odmówimy Litanię do św. Andrzeja Boboli.

5. Rozpoczęły się prace remontowe przy zachodniej ścianie naszej świątyni. Potrwają one około 3 tygodni.

6. Już dzisiaj chcę ogłosić, że w przyszły wtorek będziemy obchodzić 40. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Tego dnia Msza św. będzie sprawowana o godz. 18.00 i będzie miała szczególną oprawę. Zapraszam wszystkich parafian. Dniem Papieskim będzie w tym roku niedziela 14 października. Będziemy ją przeżywać pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” - obok modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu będziemy również zbierać ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

I N T E N C J E   M S Z A L N E

7 – 14 października 2018

Jan Drojma – w roczn. śmierci

Czesława i Bronisław Lisieccy – 1 roczn. śmierci