niedziela, 15 grudnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - XXVI Niedziela Zwykła Drukuj Email
czwartek, 18 października 2018 19:04

Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.”

(Mk 9, 40)

1. Za kwiaty do naszego kościoła dziękuję Jubilatom, którzy obchodzili 50. rocznicę sakramentu małżeństwa.

2. Od poniedziałku rozpoczyna się miesiąc październik poświęcony modlitwie różańcowej. W ciągu tygodnia nabożeństwa różańcowe będą po Mszach św. wieczornych – w poniedziałek, środę i piątek. Różaniec dla dzieci w piątek o godz. 17.00.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”, w środę po różańcu odmówimy Modlitwę Rzymską, a następnie spotkanie kręgu biblijnego. W piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W sobotę po Mszy św. wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i bluźnierstwa. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – przed Mszami pomodlimy się za zmarłych, po Mszy o 8.30 nabożeństwo różańcowe, a po Mszy o 11.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

4. Najbliższy piątek jest pierwszym piątkiem miesiąca, wyjątkowo do chorych i starszych parafian udam się w sobotę od godz. 9.00. W piątek o 17.30 okazja do spowiedzi św., a po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie spotkanie rodziców dzieci do I Komunii św. oraz młodzieży do bierzmowania.

5. Zachęcam do zapoznania się z plakatem informującym o planowanej katechezie przedmałżeńskiej z kursem tańca w parafii św. Maksymiliana na Osowej Górze.

6. W przyszłą niedzielę podam szczegóły naszej pielgrzymki do Częstochowy.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego, tym razem jest dodatek „Modlitwa na każdy dzień”. Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

I N T E N C J E     M S Z A L N E

30 września – 7 października 2018

Rez. † Zygmunt Kozłowski – 13 roczn. śmierci

Gwidon Wolnik – o łaskę zbawienia z okazji 80. roczn. urodzin – od brata Józefata z rodziną