piątek, 19 kwietnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIV Niedziela Zwykła Drukuj Email
poniedziałek, 17 września 2018 06:42

Bo kto chce zachować swoje życie, straci je;

a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je”

(Mt 8, 35)

1. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii; zebraliśmy 877 zł. Wczorajszym Jubilatom dziękuję za piękne kwiaty do naszego kościoła. Dzisiaj po Mszach św. odmówimy litanię do św. Andrzeja Boboli. Dziękuję również za posprzątanie kościoła i przygotowanie go na dzisiejszą niedzielę.

2. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”, w środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie spotkanie kręgu biblijnego. W piątek o 17.00 zbiórka ministrantów, przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. We wtorek będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, a w piątek św. Mateusza Apostoła.

3. Dzieci do chrztu proszę zgłaszać 2 miesiące przed planowanym terminem.

4. Jest już kalendarz na nowy rok. Można zamawiać intencje mszalne.

5. Zachęcam do zapoznania się z plakatem informującym o planowanej katechezie przedmałżeńskiej z kursem tańca w parafii św. Maksymiliana na Osowej Górze.

6. W dniach 11 i 12 października planujemy pielgrzymkę do Częstochowy. Będzie to okazja do parafialnego „zaproszenia” matki Bożej do naszej wspólnoty. Zapisywać się można do końca września. Koszt zostanie podany później.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

10. Pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Karol Nadolny, stanu wolnego, zam. w Sicienku

Patrycja Muszyńska, stanu wolnego, zam. w Sicienku           zap. 2

Kto wiedziałby o przeszkodach między wymienionymi powinien je zgłosić w biurze parafialnym.

9 – 16 września 2018

Jadwiga Kaszyńska – 35 roczn. śmierci i zmarli z rodzin Góra, Kaszyńskich, Falba i Nowakowskich

Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory od mieszkańców Sicienka i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo

O błogosławieństwo Boże dla proboszcza z okazji 4 rocznicy wyboru oraz w intencji parafian