niedziela, 22 września 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - XXIII Niedziela Zwykła Drukuj Email
niedziela, 09 września 2018 13:48

Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu.”

(Mt 4, 23)

1. Dzisiaj zbieramy ofiary na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii. Panom Demydzie i Klusce dziękuję za umycie obelisku, figur i schodów przy plebanii. Dziękuję również za posprzątanie kościoła i przygotowanie go na dzisiejszą niedzielę.

2. W poniedziałek Msza św. w języku łacińskim, o godz. 19.00 spotkanie naszego chórku „Boże Echo”, w środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy, a następnie spotkanie kręgu biblijnego. W piątek o 17.00 zbiórka ministrantów, przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W przyszłą niedzielę przed Mszami św. będzie katecheza na temat peregrynacji, a po Mszach św. odmówimy litanię do św. Andrzeja Boboli.

3. W piątek po Mszy św. zapraszam na spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania. W sobotę po Mszy św. spotkanie młodzieży do bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Proszę na to spotkanie również rodziców, którzy w najbliższym czasie planują chrzest dziecka.

4. Dzieci do chrztu proszę zgłaszać 2 miesiące przed planowanym terminem.

5. Jest już kalendarz na nowy rok. Można zamawiać intencje mszalne.

6. W dniach 11 i 12 października planujemy pielgrzymkę do Częstochowy. Będzie to okazja do parafialnego „zaproszenia” matki Bożej do naszej wspólnoty. Zapisywać się można do końca września. Koszt zostanie podany później.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów.

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

I N T E N C J E     M S Z A L N E

9 – 16 września 2018

Aleksander Jakubczak – 10 roczn. śmierci

Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory od mieszkańców Chmielewa