wtorek, 10 grudnia 2019

Statystyka

Odsłon : 1267744

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 50 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - XXII Niedziela Zwykła Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
poniedziałek, 03 września 2018 06:23

 Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie.

Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi”

(Mk 7, 6-7)1. Państwu Fonsom z Zawady dziękuję, że wraz z synami reprezentowali nasz dekanat na diecezjalnych dożynkach w Gołańczy. Państwu Syrockim dziękuję za reprezentowanie w sobotę naszej parafii podczas uroczystości powitania kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w parafii Matki Bożej Królowej Męczenników we Fordonie. Dziękuję również za uczestnictwo w ostatni piątek we Mszy św. w naszej katedrze. Dziękuję za przygotowanie dekoracji na dożynki gminne.

2. W poniedziałek o godz. 8.00 zapraszam na Mszę św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

3. W poniedziałek o godz. 19.00 pierwsze po wakacjach spotkanie naszego chórku „Boże Echo”, w środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy, a następnie spotkanie kręgu biblijnego. Za tydzień druga niedziela miesiąca, składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne naszej parafii.

4. W pierwszy piątek miesiąca od godz. 9.00 udam się do chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną, o 17.00 zbiórka ministrantów, od 17.30 okazja do spowiedzi św., przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego, a po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe.

4. Pragnę ogłosić, że prace remontowe zachodniej części naszego kościoła ze względu na konieczne procedury przetargowe rozpoczną się z początkiem września. Poszukujemy noclegu dla pracowników oraz możliwości wyżywienia.

5. Dzieci do chrztu proszę zgłaszać 2 miesiące przed planowanym terminem.

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów. Wszystkim wypoczywającym i gościom życzę daru Bożej radości i pokoju.

10. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

11. Z naszej wspólnoty parafialnej zostali w ostatnim tygodniu powołani do wieczności śp. Gwidon Wolnik i śp. Renata Kaus. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

 

 

 

I N T E N C J E     M S Z A L N E

 

2 – 9 września 2018

 

 

 

 

Niedziela

2.09

8.30

W intencji dobrodziejów i dobroczyńców parafii

11.00

Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory od mieszkańców Zawady i Ugody

Poniedziałek

3.09

8.00

O błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym

18.00

Gertruda Ziółkowska – od uczestników pogrzebu

Wtorek

4.09

8.30

W intencji parafian żywych i zmarłych

Środa

5.09

18.00

Gwidon Wolnik – int. od żony

Czwartek

6.09

8.30

Bogdan – 42 roczn. śmierci

Piątek

7.09

18.00

Janina i Eugeniusz Walkiewicz

Sobota

8.09

16.30

Goncarzewy

Dziękczynna za tegoroczne zbiory od mieszkańców Goncarzewa

18.00

O świętość kapłanów oraz o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne

Niedziela

9.09

8.30

Aleksander Jakubczak – 10 roczn. śmierci

11.00

Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory od mieszkańców Chmielewa

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.


Poprawiony: poniedziałek, 03 września 2018 06:25