niedziela, 08 grudnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej Drukuj Email
niedziela, 26 sierpnia 2018 19:48

Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie.”

(J 1, 53)

1. Nowożeńcom dziękuję za piękne kwiaty oraz przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dzisiaj rodzina z naszej parafii jako przedstawiciele naszego dekanatu uczestniczy w dożynkach diecezjalnych, które odbywają się w Gołańczy.

2. W piątek zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. w katedrze jako podsumowanie odbytej wizytacji biskupiej. Po Mszy św. wieczornej w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i bluźnierstwa. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – przed Mszami św. będziemy modlić się za zmarłych, a po Mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego.

3. W sobotę 1 września o godz. 15.00 będzie sprawowana tradycyjna Msza św. za tegoroczne zbiory, która będzie dziękczynieniem całej gminy. Zapraszam drogich Parafian na tę modlitwę. Msze św. dożynkowe od poszczególnych miejscowości będą sprawowane w kolejne niedziele września o godz. 11.00.

4. Pragnę ogłosić, że prace remontowe zachodniej części naszego kościoła ze względu na konieczne procedury przetargowe rozpoczną się z początkiem września. Poszukujemy noclegu dla pracowników oraz możliwości wyżywienia.

5. Przypominam o przedłużonym terminie zgłoszenia dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania w przyszłym roku. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców wraz ze swoim dzieckiem. Młodzieży przypominam o zeszycie z religii. Do bierzmowania proszę zgłosić młodzież, która będzie uczęszczała do 3 klasy gimnazjum i do 8 klasy szkoły podstawowej.

6. Od najbliższej soboty rozpoczyna się peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po naszej diecezji. Delegacja naszej parafii będzie uczestniczyła w najbliższą sobotę w uroczystości powitania w parafii Matki Bożej Królowej Męczenników we Fordonie. Msza św. rozpocznie się o godz. 16.00. Wszystkie parafie otrzymają obraz Matki Bożej z naszej katedry, który po zakończeniu nawiedzenia będzie nawiedzał nasze rodziny.

7. Zachęcam do zapoznania się z informacjami na temat przygotowań odpustowych w naszej katedrze oraz w sanktuarium w Byszewie

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Tym razem do numeru jest dołączony dodatek „Modlitwa na każdy dzień. Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów. Wszystkim wypoczywającym i gościom życzę daru Bożej radości i pokoju.

10. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

I N T E N C J E     M S Z A L N E

26 sierpnia – 2 września 2018

Genowefa Krowicka – 24 roczn. śmierci

Elżbieta Drzażdżyńska – w 100. rocznicę urodzin