niedziela, 08 grudnia 2019

Statystyka

Odsłon : 1266903

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 35 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
niedziela, 26 sierpnia 2018 19:48

 Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie.”

(J 1, 53)1. Nowożeńcom dziękuję za piękne kwiaty oraz przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Dzisiaj rodzina z naszej parafii jako przedstawiciele naszego dekanatu uczestniczy w dożynkach diecezjalnych, które odbywają się w Gołańczy.

2. W piątek zapraszam do uczestnictwa we Mszy św. w katedrze jako podsumowanie odbytej wizytacji biskupiej. Po Mszy św. wieczornej w sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i bluźnierstwa. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – przed Mszami św. będziemy modlić się za zmarłych, a po Mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego.

3. W sobotę 1 września o godz. 15.00 będzie sprawowana tradycyjna Msza św. za tegoroczne zbiory, która będzie dziękczynieniem całej gminy. Zapraszam drogich Parafian na tę modlitwę. Msze św. dożynkowe od poszczególnych miejscowości będą sprawowane w kolejne niedziele września o godz. 11.00.

4. Pragnę ogłosić, że prace remontowe zachodniej części naszego kościoła ze względu na konieczne procedury przetargowe rozpoczną się z początkiem września. Poszukujemy noclegu dla pracowników oraz możliwości wyżywienia.

5. Przypominam o przedłużonym terminie zgłoszenia dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania w przyszłym roku. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców wraz ze swoim dzieckiem. Młodzieży przypominam o zeszycie z religii. Do bierzmowania proszę zgłosić młodzież, która będzie uczęszczała do 3 klasy gimnazjum i do 8 klasy szkoły podstawowej.

6. Od najbliższej soboty rozpoczyna się peregrynacja kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po naszej diecezji. Delegacja naszej parafii będzie uczestniczyła w najbliższą sobotę w uroczystości powitania w parafii Matki Bożej Królowej Męczenników we Fordonie. Msza św. rozpocznie się o godz. 16.00. Wszystkie parafie otrzymają obraz Matki Bożej z naszej katedry, który po zakończeniu nawiedzenia będzie nawiedzał nasze rodziny.

7. Zachęcam do zapoznania się z informacjami na temat przygotowań odpustowych w naszej katedrze oraz w sanktuarium w Byszewie

8. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Tym razem do numeru jest dołączony dodatek „Modlitwa na każdy dzień. Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

9. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów. Wszystkim wypoczywającym i gościom życzę daru Bożej radości i pokoju.

10. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

 

 

 

 

I N T E N C J E     M S Z A L N E

 

26 sierpnia – 2 września 2018

 

 

 

 

Niedziela

26.08

8.30

Genowefa Krowicka – 24 roczn. śmierci

11.00

Elżbieta Drzażdżyńska – w 100. rocznicę urodzin

Poniedziałek

27.08

18.00

Jan Krasulak – 8 roczn. śmierci, Franciszek i Stefania Surma

Wtorek

28.08

8.30

 

Środa

29.08

18.00

 

Czwartek

30.08

8.30

 

Piątek

31.08

18.00

Za parafian żywych i zmarłych – sprawowana w Katedrze

Sobota

1.09

15.00

Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory i w intencjach mieszkańców gminy Sicienko

16.30

Goncarzewy

Jan Nowak – 5 roczn. śmierci, Zenon i Czesław

18.00

Zbigniew Łochendzan – od uczestników pogrzebu

Niedziela

2.09

8.30

Rez.

11.00

Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory od mieszkańców Zawady i Ugody

 

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.


Poprawiony: poniedziałek, 03 września 2018 06:25