sobota, 23 lutego 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - XX Niedziela Zwykła Drukuj Email
niedziela, 19 sierpnia 2018 20:35

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego

ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.”

(J 6, 53)

1. Dziękuję za piękne kwiaty oraz przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W zeszłą niedzielę na cele inwestycyjne naszej parafii zebraliśmy 1330 zł. Dzisiaj po Mszach św. odmawiamy litanię do św. Andrzeja Boboli.

2. We wtorek w parafii św. Maksymiliana Kolbego na Osowej Górze odbył się odpust ku czci świetego patrona. Dziękuję tym, którzy dali świadectwo wiary i uczestniczyli w pielgrzymce rowerowej oraz dotarli samochodami na uroczystości odpustowe.

3. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. W sobotę 1 września o godz. 15.00 będzie sprawowana tradycyjna Msza św. za tegoroczne zbiory, która będzie dziękczynieniem całej gminy. Już dzisiaj zapraszam drogich Parafian na tę modlitwę. Msze św. dożynkowe od poszczególnych wsi będą sprawowane w kolejne niedziele września o godz. 11.00.

5. Pragnę ogłosić, że prace remontowe zachodniej części naszego kościoła ze względu na konieczne procedury przetargowe rozpoczną się z początkiem września. Poszukujemy noclegu dla pracowników oraz możliwości wyżywienia.

6. Przypominam o przedłużonym terminie zgłoszenia dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania w przyszłym roku. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców wraz ze swoim dzieckiem. Młodzieży przypominam o zeszycie z religii. Do bierzmowania proszę zgłosić młodzież, która będzie uczęszczała do 3 klasy gimnazjum i do 8 klasy szkoły podstawowej.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

8. Wszystkim, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny i jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej i wstawiennictwa świętych patronów. Wszystkim wypoczywającym i gościom życzę daru Bożej radości i pokoju.

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

10. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Zbigniew Łochendzan z Kasprowa. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie...

Strona poświęcona Szkaplerzowi Karmelitańskiemu:

19 – 26 sierpnia 2018

Janina Falba, Wiktoria i Jan Nowakowscy

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Bożeny i Zbigniewa z okazji 40. rocznicy ślubu

W intencji ks. Proboszcza z okazji imienin – int. od Matek Różańcowych i Bractwa Szkaplerznego

Za parafian żywych i zmarłych

Zbigniew Łochendzan – od Zakładu Pogrzebowego z Mroczy

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o Boże błogosławieństwo oraz opiekę Matki Bożej dla Edyty z okazji urodzin

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Marii i Edwarda z okazji 58. roczn. ślubu oraz urodzin i imienin Marii.

Msza św. ślubna

Jan Nowak - 5 roczn. śmierci, Zenon i Czesław

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Adama z okazji urodzin

Genowefa Krowicka – 24 roczn. śmierci