środa, 26 czerwca 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - XVIII Niedziela Zwykła Drukuj Email
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 11:54

"Na tym polega dzieło Boga, abyście wierzyli w Tego, którego On posłał".

(J 6, 29)

1. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Składam podziękowania za ofiary na pojazdy dla misjonarzy. Zebraliśmy 373 zł.

2. Przypominam o przedłużonym terminie zgłoszenia dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania w przyszłym roku. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców wraz ze swoim dzieckiem. Młodzieży przypominam o zeszycie z religii. Do bierzmowania proszę zgłosić młodzież, która będzie uczęszczała do 3 klasy gimnazjum i do 8 klasy szkoły podstawowej.

3. W poniedziałek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną odwiedzę w najbliższy piątek.

5. Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka będzie przeznaczona na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii.

6. Decyzją ks. Biskupa dziekanem naszego dekanatu został ks. Ireneusz Kalaczyński, proboszcz parafii w Murowańcu, natomiast wicedziekanem został wybrany ks. Wiesław Pałuczak, proboszcz w Cielu.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

8. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

10. Pragną zawrzeć sakrament małżeństwa:

Patryk Gołata, stanu wolnego, zam. parafii Drzewianowo

Aleksandra Szpojda, stanu wolnego, zam. w Sicienku                 zap. 2

Kto wiedziałby o przeszkodach między wymienionymi powinien je zgłosić w biurze parafialnym.

I N T E N C J E   M S Z A L N E

5 – 12 sierpnia 2018

Elżbieta Drzażdżyńska – od syna Władysława z rodziną

Agnieszka Bała oraz zmarli z rodziny Bała i Matthews