sobota, 19 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - XVII Niedziela Zwykła Drukuj Email
niedziela, 29 lipca 2018 12:38

"Ten prawdziwie jest prorokiem, który ma przyjść na świat".

(J 6, 14)

1. Nowożeńcom składam podziękowania za kwiaty do naszej świątyni. Dziękuję za inne prace wykonane w kościele i na terenie przykościelnym. Dzisiaj z okazji wspomnienia św. Krzysztofa po Mszach św. zostaną poświęcone pojazdy. Będzie można również złożyć ofiarę na pojazdy dla misjonarzy.

2. Przypominam o przedłużonym terminie zgłoszenia dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania w przyszłym roku. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców wraz ze swoim dzieckiem. Młodzieży przypominam o zeszycie z religii. Do bierzmowania proszę zgłosić młodzież, która będzie uczęszczała do 3 klasy gimnazjum i do 8 klasy szkoły podstawowej.

3. Przypominam, że również w rozpoczynającym się tygodniu nie będzie mnie od poniedziałku do piątku włącznie. W pilnych sprawach duszpasterskich proszę zwracać się do ks. proboszcza w Wierzchucinku lub Samsiecznie.

4. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w drugi piątek miesiąca.

5. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i bluźnierstwa.

6. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Przed Mszami św. modlitwa za zmarłych, a po Mszy św. o 11.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Do bieżącego numeru jest dołączony dodatek-ksiażeczka: Modlitwa na każdy dzień; Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

8. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

9. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

29 lipca – 5 sierpnia 2018

Rez. † Krzysztof Jarzembski – z okazji imienin

Z podziękowaniem za otrzymane łaski z okazji jubileuszu 45. lat małżeństwa Renaty i Jerzego, z prośbą o dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo dla jubilatów, dzieci i wnuków

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny z okazji 40. rocznicy ślubu Jolanty i Zenona