wtorek, 19 marca 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - XVI Niedziela Zwykła Drukuj Email
niedziela, 22 lipca 2018 15:30

"Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco".

(Mk 6, 32)

1. Dziękuję za przygotowanie naszej świątyni na niedzielę. Składam również podziękowania za inne prace wykonane w kościele i na terenie przykościelnym.

2. Przypominam o przedłużonym terminie zgłoszenia dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania w przyszłym roku. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców wraz ze swoim dzieckiem. Młodzieży przypominam o zeszycie z religii. Do bierzmowania proszę zgłosić młodzież, która będzie uczęszczała do 3 klasy gimnazjum i do 8 klasy szkoły podstawowej.

3. Przypominam, że również w rozpoczynającym się tygodniu nie będzie mnie od poniedziałku do piątku włącznie. W pilnych sprawach duszpasterskich proszę zwracać się do ks. proboszcza w Wierzchucinku lub Samsiecznie.

4. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa w najbliższą niedzielę zostaną poświęcone pojazdy. Będzie można również złożyć ofiarę na pojazdy dla misjonarzy.

5. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze m.in.: Wywiad z ks. Jakubem Szałkiem, który wybudował szkołę w Czadzie; Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

6. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

7. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

8. Fundacja Andrzeja Kubiaka Szlakiem Nadziei: ,,Szlakiem ośmiu kropli nadziei VIII" składa podziękowania:

Sicienko – 86. przystanek. Poświęciliście w niedzielę 15 lipca 2018 r. część swojego czasu oddając krew, sprawiając radość tym, którzy tego cennego leku bardzo potrzebują. Wykazaliście gest na wagę życia. Udało się zebrać 16 litrów (35 osób oddało krew), chętnych było aż 42 osoby. Dziękuję również za wsparcie, pomoc i zaangażowanie ks. proboszczowi Krzysztofowi Danowskiemu, Przychodni „Gemed” i Stowarzyszeniu „Nasza Gmina Sicienko”.

Z podziękowaniem, Organizator i koordynator „Szlakiem ośmiu kropli nadziei ”

Andrzej Kubiak

I N T E N C J E     M S Z A L N E

22 – 29 lipca 2018