niedziela, 15 grudnia 2019

Statystyka

Odsłon : 1270465

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - XV Niedziela Zwykła Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
niedziela, 15 lipca 2018 13:46Zachęcam was zatem ja, więzień w Panu,

abyście postępowali w sposób godny powołania, do jakiego zostaliście wezwani

(Ef 4, 1)1. Dziękuję za ofiary złożone na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii, także na konto bankowe naszej parafii. Zebraliśmy ok. 1200 zł. Dziękuję za posprzątanie naszej świątyni na niedzielę, a także za kwiaty ofiarowane do naszego kościoła.

2. W minionym tygodniu odbyły się organizowane przez szkołę i naszą parafię półkolonie, w których uczestniczyło 15 dzieci. Dziękuję Paniom, które podjęły trud opieki nad dziećmi: Joannie Szumlak, Marzenie Kaplarny, a w sposób szczególny dziękuję p. Teresie Syrockiej, która przygotowała całą dokumentację oraz p. dyrektor szkoły Beacie Szczęśniak za przyjęcie funkcji kierownika. Dziękuję również wszystkim za ofiary, a w szczególności właścicielom „Słonecznego marketu”.

3. Dzisiaj przychodnia Gemed zaprasza do udziału w akcji „Szlakiem ośmiu kropel nadziei VIII” która odbędzie się w niedzielę 15 lipca. Oddać krew będzie można w godzinach 9.00 – 14.00. Należy zjeść lekki posiłek i mieć ze sobą dowód osobisty. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń.

4. Przypominam o przedłużonym terminie zgłoszenia dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania w przyszłym roku. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców wraz ze swoim dzieckiem. Młodzieży przypominam o zeszycie z religii. Do bierzmowania proszę zgłosić młodzież, która będzie uczęszczała do 3 klasy gimnazjum i do 8 klasy szkoły podstawowej.

5. Przypominam, że w rozpoczynającym się tygodniu nie będzie mnie od poniedziałku do piątku włącznie. W pilnych sprawach duszpasterskich proszę zwracać się do ks. proboszcza w Wierzchucinku lub Samsiecznie.

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze m.in.: Mit drobnej przedsiębiorczości; Na pielgrzymce dokonują się cuda; Fałszywe wspomnienia; Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

7. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

8. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

9. Pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Piotr Paweł Jasicki, stanu wolnego, zam. w Grodzisku k. Pleszewa

Oliwia Orłowska, stanu wolnego, zam. w Sicienku zap. 2

Kto wiedziałby o przeszkodach między wymienionymi powinien je zgłosić w biurze parafialnym.

10. Do wieczności odeszła z naszej wspólnoty parafialnej śp. Małgorzata Skaja z Goncarzewa. Jej pogrzeb odbył się w sobotę w Samsiecznie. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie... 

 

I N T E N C J E   M S Z A L N E

 

15 – 22 lipca 2018

 

 

 

 

Niedziela

15.07

8.30

Irena Dunajska – z okazji urodzin oraz 4 roczn. śmierci

11.00

Małgorzata Dobrowolska – 3 roczn. śmierci

Poniedziałek

16.07

 

Wtorek

17.07

 

 

Środa

18.07

 

 

Czwartek

19.07

 

 

Piątek

20.07

 

 

Sobota

21.07

16.30

Goncarzewy

Marianna Witkowska – 14 roczn. śmierci, Piotr i Aleksandra Witkowscy, Adam i Anna Demscy

18.00

Daniel Derdziński – z okazji imienin

Niedziela

22.07

8.30

Tadeusz Erdmann – 5 roczn. śmierci

11.00

Leon Wawrzyniak – 13 roczn. śmierci, Pelagia, Genowefa i Leonard

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.

 


P { margin-bottom: 0.21cm; }EM { font-style: italic; }

 

 

P { margin-bottom: 0.21cm; }EM { font-style: italic; }

Poprawiony: niedziela, 15 lipca 2018 13:48