poniedziałek, 09 grudnia 2019

Statystyka

Odsłon : 1267141

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - XIV Niedziela Zwykła Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
niedziela, 08 lipca 2018 16:05

 Skąd On to ma?”

(Mt 6, 2)1. Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii. Dziękuję również za skoszenie trawy na terenie przykościelnym. Jeszcze dzisiaj zbieramy ofiary do puszki na organizowane przez szkołę i naszą parafię półkolonie.

2. Na półkolonie zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 141 zł. Ofiary na ten cel można złożyć jeszcze dzisiaj. Od poniedziałku rozpoczynają się zajęcia półkolonii.

3. W poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy św.. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W piątek od godz. 9.00 udam się do chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. W przyszłą niedzielę po Mszach św. odmówimy Litanię do św. Andrzeja.

4. Przypominam o przedłużonym terminie zgłoszenia dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania w przyszłym roku. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców wraz ze swoim dzieckiem. Młodzieży przypominam o zeszycie z religii. Do bierzmowania proszę zgłosić młodzież, która będzie uczęszczała do 3 klasy gimnazjum i do 8 klasy szkoły podstawowej.

5. Za tydzień, w niedzielę 15 lipca chcemy odbyć rajd rowerowy do naszej katedry. Wyjazd ok. godz. 12.15. Całkowita długość trasy to ok. 40 km.

6. Przychodnia Gemed zaprasza do udziału w akcji „Szlakiem ośmiu kropel nadziei VIII” która odbędzie się w niedzielę 15 lipca. Oddać krew będzie można w godzinach 9.00 – 14.00. Należy zjeść lekki posiłek i mieć ze sobą dowód osobisty. Szczegółowe informacje w gablocie ogłoszeń.

7. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W bieżącym numerze m.in.: Kościół nie na usługach; Przemoc ekstremistów nas jednoczy – o życiu katolików na Filipinach; Lepiej później niż wcześniej; Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

8. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

9. W związku z radykalną zmianą planów urlopowych informuję, że najprawdopodobniej nie będzie mnie od przyszłej niedzieli przez dwa tygodnie.

10. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

11. Pragną zawrzeć sakrament małżeństwa:

Piotr Paweł Jasicki, stanu wolnego, zam. w Grodzisku k. Pleszewa

Oliwia Orłowska, stanu wolnego, zam. w Sicienku           zap. 1

Kto wiedziałby o przeszkodach między wymienionymi powinien je zgłosić w biurze parafialnym.

Proboszcz poleca:

Blog internetowy jak wychowywać dzieci w wierze:

https://dzieciecawiara.pl/

 

 

 

I N T E N C J E     M S Z A L N E

 

8 – 15 lipca 2018

 

 

 

Niedziela

8.07

8.30

Józef Waniak – 2 roczn. śmierci

11.00

Aleksander Jakubczak – z okazji urodzin oraz zmarli rodzice

Poniedziałek

9.07

 

Wtorek

10.07

 

 

Środa

11.07

18.00

W intencji parafian żywych i zmarłych

Czwartek

12.07

8.15

O Boże błogosławieństwo dla Magdaleny i Leny z okazji urodzin

Piątek

13.07

18.00

Joanna Weyna – 56 roczn. śmierci i zmarli z rodziny Weynów

Sobota

14.07

16.30

Goncarzewy

18.00

Kazimierz Płotkowski – 25 roczn. śmierci – od chrześniaka Adama z rodziną

Niedziela

15.07

8.30

Irena Dunajska – z okazji urodzin oraz 4 roczn. śmierci

11.00

Małgorzata Dobrowolska – 3 roczn. śmierci

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.

 


Poprawiony: niedziela, 08 lipca 2018 16:07