niedziela, 15 grudnia 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela Drukuj Email
niedziela, 24 czerwca 2018 14:34

Nie zapominajcie, że wychowanie jest dziełem miłości.”

(św. Jan Bosco)

1. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszki na obiady dla dzieci z naszej parafii oraz organizowane przez szkołę i naszą parafię półkolonie. Na ten cel będzie jeszcze można złożyć ofiarę za tydzień. Dziękuję za piękne kwiaty do przyozdobienia naszego kościoła.

2. We wtorek nastąpiło podpisanie umowy w Toruniu w Urzędzie Marszałkowskim na udzielenie dotacji na prace remontowe. Prace remontowe zachodniej ściany kościoła prawdopodobnie rozpoczną się w lipcu.

3. We wtorek o godz. 17.00 będzie uroczyste podsumowanie pracy naszego chórku, a w czwartek o tej samej godzinie naszych ministrantów.

4. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w dni powszednie po wieczornej Mszy św. W środę koronka do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek przed Mszą św. koronka do Miłosierdzia Bożego. W przyszłą niedzielę pomodlimy się za zmarłych, a po Mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca oraz Bractwa Szkaplerznego.

5. Do końca czerwca proszę o zgłoszenie dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania w przyszłym roku. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców wraz ze swoim dzieckiem. Młodzieży przypominam o zeszycie z religii. Do bierzmowania proszę zgłosić młodzież, która będzie uczęszczała do 3 klasy gimnazjum i do 8 klasy szkoły podstawowej.

6. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Do bieżącego numeru jest dołączony dodatek: „Modlitwa na każdy dzień”. Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

7. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

8. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

I N T E N C J E     M S Z A L N E

24 czerwca – 1 lipca 2018

Jan Drojma – z okazji imienin

Franciszek Erdman – 5 roczn. śmierci