sobota, 19 października 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - XI Niedziela Zwykła Drukuj Email
niedziela, 17 czerwca 2018 17:08

Najwięcej jesteśmy podobni do Boga, Kiedy przebaczamy bliźnim.”

(św. Faustyna Kowalska)

1. Dziękuję wszystkim, którzy złożyli ofiary na cele inwestycyjne. Zebraliśmy 1056 zł. Dziękuję wszystkim, którzy brali udział w pielgrzymce do Byszewa oraz tym, którzy przybyli na Mszę św. do sanktuarium. Dziękuję za kwiaty do naszego kościoła.

2. W poniedziałek o 16.00 w szkole odbędzie się zebranie rodziców dzieci uczestniczących w półkoloniach.

3. We wtorek nastąpi podpisanie umowy w Toruniu w Urzędzie Marszałkowskim na udzielenie dotacji na prace remontowe.

4. W tym tygodniu ze względu na zjazd kursowy w rocznicę święceń zmieniony zostaje porządek Mszy św. w środę i czwartek. W środę Msza św. będzie o 8.30, a w czwartek o 18.00.

5. W piątek o godz. 8.00 Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, 15 minut przed Mszą św. wieczorną zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego.

6. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Będą zbierane ofiary do puszki na obiady dla dzieci z naszej szkoły.

8. Do końca czerwca proszę o zgłoszenie dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania w przyszłym roku. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców wraz ze swoim dzieckiem. Młodzieży przypominam o zeszycie z religii. Do tej pory zgłoszono 4 dzieci i jednego kandydata do bierzmowania.

9.Kurs formacyjny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego organizowany przez Kurię Biskupią w Bydgoszczy odbędzie się w dniach 19 (wtorek) i 20 (środa) czerwca br.

10. W najbliższą sobotę w Wierzchucinku przy pałacu odbędzie się festyn integracyjny. Szczegóły na plakacie.

11. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

12. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

13. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

Jak wygląda ziarnko gorczycy:

17 – 24 czerwca 2018

Kazimierz Guczalski – 3 roczn. śmierci

Jerzy Kosakowski – 19 roczn. śmierci, Adam Szreder i rodzice z obojga stron

Dominika Józefczyk – od sąsiadów i przyjaciół

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo dla Janiny z okazji imienin

Elżbieta Drzażdżyńska – od Wspólnoty Żywego Różańca

Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego

Zofia Urbańska – od rodziny Janeczków z Kocina Starego

23.06.

Zdzisław Rydzewski – z okazji dnia ojca

Marianna Kozłowska i Genowefa Chilimoniuk – 8 roczn. śmierci oraz Zygmunt Kozłowski i Józef Chilimoniuk