wtorek, 19 marca 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - X Niedziela Zwykła Drukuj Email
niedziela, 10 czerwca 2018 12:09

Pokładam nadzieję w Panu,

dusza moja pokłada nadzieję w Jego słowie, dusza moja oczekuje Pana.”

(Ps 130)

1. Dzisiaj zbieramy ofiary na cele inwestycyjne i remontowe naszej parafii. Dziękuję wszystkim parafianom i gościom, którzy uczestniczyli w obchodach oktawy Bożego Ciała. Szczególnie dziękuję rodzinom z ul. Nakielskiej za przygotowanie ołtarzy na zakończenie oktawy. Dziękuję rodzinom z ul. Kolejowej za posprzątanie i przyozdobienie naszego kościoła, a także za skoszenie trawy wokół kościoła.

2. Dziękuję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za dar ołtarza, którym są obrusy ołtarzowe. Będą nam służyły w Adwencie i Wielkim Poście. Natomiast dzieciom, które przyjęły I Komunię św. dziękuję za ofiary na pomoc dzieciom w krajach misyjnych. Dzieci ofiarowały 490 zł.

3. Pragnę poinformować parafian, że otrzymaliśmy zgodę Starostwa Powiatowego na rozpoczęcie prac remontowo-konserwatorskich przy zachodniej ścianie kościoła. W przyszłym tygodniu nastąpi podpisanie umowy w Toruniu w Urzędzie Marszałkowskim na udzielenie dotacji na te prace.

4. W poniedziałek Msza św. w języku łacińskim, a o godz. 19.00 próba naszego chórku „Boże Echo”. W środę w ramach nabożeństwa czerwcowego odmówimy Modlitwę Rzymską, a następnie spotkanie Kręgu Biblijnego. W piątek o 17.00 zbiórka ministrantów, a 15 minut przed Mszą św. zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. W przyszłą niedzielę katecheza przed Mszami św. nt. Przepisów RODO dotyczących Kościoła, po Mszy św. o 8.30 odmówimy Litanię do NSPJ, a po Mszy o 11.00 Litanię do św. Andrzeja Boboli.

5. W czwartek obchodzimy wspomnienie bł. Michała Kozala – patrona naszej diecezji.

6. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

7. Do końca czerwca proszę o zgłoszenie dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania w przyszłym roku. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców wraz ze swoim dzieckiem. Młodzieży przypominam o zeszycie z religii. Do tej pory zgłoszono 4 dzieci i jednego kandydata do bierzmowania.

8. W najbliższą sobotę wyruszymy z pielgrzymką do Byszewa. Wyruszymy sprzed kościoła o godz. 8.30. Około godz. 12.00 będzie Msza św. w sanktuarium, a następnie ognisko. Zapraszam chętnych do wspólnego pielgrzymowania oraz o przybycie parafian samochodami.

9 Kurs formacyjny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego organizowany przez Kurię Biskupią w Bydgoszczy odbędzie się w dniach 19 (wtorek) i 20 (środa) czerwca br.

10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

11. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

12. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

10 – 17 czerwca 2018

Rodzice i siostry Władysława Krowickiego

Ignacy Maj – 41 roczn. śmierci, Stanisława Maj, Wiesław Lackowski – 15 roczn. śmierci

Ryszard Kątnik – 2 roczn. śmierci