sobota, 23 lutego 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - IX Niedziela Zwykła Drukuj Email
niedziela, 03 czerwca 2018 15:37

Serce Jezusa gotowe jest w potrzebie okazać ci swą moc i miłość,

ale tylko według miary ufności twojej”.

(św. Małgorzata Maria Alacoque)

1. Dzisiaj dzieci klas IV na Mszy św. o godz. 11.00 obchodzą rocznicę przyjęcia I Komunii św.. Na obiady dla dzieci zebraliśmy 88 zł. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszki na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Dziękuję jeszcze raz wszystkim parafianom i gościom, którzy uczestniczyli w procesji Bożego Ciała. Składam podziękowania wszystkim uczestniczącym w jej przygotowaniu i przebiegu – szczególnie zaś rodzinom, które przygotowały ołtarze na trasie procesji.

2. W poniedziałek o godz. 19.00 próba naszego chórku „Boże Echo”. W środę w ramach nabożeństwa czerwcowego odmówimy Modlitwę Rzymską, a następnie spotkanie Kręgu Biblijnego. W piątek 15 minut przed Mszą św. zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Ze względu na oktawę Bożego Ciała wszystkie Msze św. będą wieczorem. Za tydzień druga niedziela – ofiary będą przeznaczone na cele inwestycyjne.

3. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Tradycyjnie zapraszam na procesję, która przejdzie ulicą Nakielską do kolejnych ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji, a wszystkich parafian zapraszam do licznego udziału. Po procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.

4. Rozpoczął się miesiąc czerwiec. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

5. W najbliższy piątek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej. Tego dnia nie obowiązuje post.

6. Do końca czerwca proszę o zgłoszenie dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania w przyszłym roku. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców wraz ze swoim dzieckiem. Młodzieży przypominam o zeszycie z religii.

7. Jest już komplet dzieci na półkolonie. W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które zostały zapisane.

8. Pielgrzymka piesza do Byszewa odbędzie się prawdopodobnie w sobotę 16 czerwca.

9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Chorzy z niewiedzy; Polak pracuje tyle, ile musi; Bolesny upadek Zielonej Wyspy; Komunia podzieli Kościół? Krótka historia kardynalstwa; Trudny start w dorosłość; dla rodziców: Jak kształtować dobre nawyki? Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

10. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

11. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

O Najświętszym Sercu Pana Jezusa:

I N T E N C J E M    S Z A L N E

3 – 10 czerwca 2018

Agata i Marian Demyda, Teresa i Tadeusz Goncerzewicz

W intencji dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia I Komunii św. – z prośbą o potrzebne łaski na dalsze życie

Zofia Urbańska – od rodziny Wilków z Sicienka

Gertruda Ziółkowska – od wnuczki Natalii

Genowefa – 4 roczn. śmierci, Leonard, Pelagia i Leon Wawrzyniak

Krystyna Buda – 9 roczn. śmierci i zm. z rodziny, Zofia Bielawska – 5 roczn. śmierci

Łucjan – 20 roczn. śmierci, Irena i Leszek Łassa oraz dziadkowie z obojga stron

Rodzice i siostry Władysława Krowickiego

Ignacy Maj – 41 roczn. śmierci, Stanisława Maj, Wiesław Lackowski – 15 roczn. śmierci