poniedziałek, 09 grudnia 2019

Statystyka

Odsłon : 1267102

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 34 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Najświętszej Trójcy Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
niedziela, 27 maja 2018 18:05

 

 

[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata".

(Mt 28, 20)1. Dzisiaj obchodzimy w naszej parafii uroczystość przyjęcia I Komunii św. przez dzieci klas III. Otoczmy te dzieci i ich rodziny modlitwą, aby na całe życie zaprzyjaźniły się z Panem Jezusem. Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dzisiaj też zbieramy ofiary na obiady dla dzieci.

2. W poniedziałek o godz. 19.00 próba naszego chórku „Boże Echo”. W środę o 17.15 próba dziewczynek chcących sypać kwiaty w czasie procesji Bożego Ciała. W środę w ramach nabożeństwa majowego odmówimy Modlitwę Rzymską, a następnie spotkanie Kręgu Biblijnego. W piątek 15 minut przed Mszą św. zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – modlić się będziemy za zmarłych, a po Mszy o 11.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca i Bractwa Szkaplerznego. Ze względu na biały tydzień wszystkie Msze św. będą wieczorem.

3. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Tego dnia Msze święte jak w każdą niedzielę. Po Mszy św. o 11.00 zapraszam na procesję eucharystyczną ulicami Sicienka: Bydgoską, Ogrodową, Owocową, Sportową i Mrotecką. Proszę o przygotowanie ołtarzy na trasie procesji. Ostatni ołtarz, przy Obelisku upamiętniającym św. Jana Pawła II. Do udziału w procesji zapraszam wszystkich Parafian, dzieci przeżywające rocznicę I Komunii św. w strojach i dziewczynki do sypania kwiatów z rodzicami.

4. Trwa miesiąc maj. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Bożej – w dni powszednie po wieczornej Mszy św. Zachęcam też do modlitwy przy krzyżach i figurach Matki Bożej w poszczególnych miejscowościach. Od piątku będziemy uczestniczyć w nabożeństwach czerwcowych.

5. W piątek od godz. 9.00 udam się z posługą sakramentalną do chorych i starszych parafian. Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św., a po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. Przypominam, że wypełnienie wymagań pierwszego piątku miesiąca to przystąpienie do spowiedzi św. oraz do Komunii św.

9. Za tydzień o godz. 11.00 dzieci klas IV będą obchodzić rocznicę przyjęcia I Komunii św.. Próba dla tych dzieci będzie w środę o 16.30. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszki na świątynię Opatrzności Bożej.

6. Do końca czerwca proszę o zgłoszenie dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania w przyszłym roku. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców razem ze swoimi dziećmi. Młodzieży przypominam o zeszycie z religii.

7. Również w tym roku we współpracy z naszą szkołą organizujemy półkolonie dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Do końca maja proszę o zgłaszanie się rodziców, którzy chcieliby swoim dzieciom zapewnić taką formę spędzania wakacji. W planie jest opieka nad dziećmi w dniach 9-13 lipca w godzinach 9.00-15.00. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

8. Pielgrzymka piesza do Byszewa odbędzie się prawdopodobnie w sobotę 16 czerwca.

10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: dodatek „Modlitwa na każdy dzień”; Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

11. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

12. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

13. Pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

1. Kazimierz Jan Podgórski, st. wolnego, zam. w Sicienku

Aleksandra Chmielewska, st. wolny, zam. w Głuszynie          zapowiedź 2

2. Michał Nowakowski, cyw. rozw., dawniej zam. w Kasprowie

Kamila Kalwaczyńska, st. wolnego, zam. w Sitnie           zapowiedź 2

Kto wiedziałby o przeszkodach między wymienionymi powinien je zgłosić w biurze parafialnym

 

 

 

Proboszcz poleca:

Ciekawa strona obrońców życia:

http://facebog.deon.pl/category/inn/40faktow/

 

 

 

I N T E N C J E     M S Z A L N E

 

27 maja – 3 czerwca 2018

 

 

 

Niedziela

27.05

8.30

Ewa Sierant – 10 roczn. śmierci oraz zmarłe babcie i dziadkowie

10.00

Uroczystość przyjęcia I Komunii Świętej

12.00

Helena i Marian Ostrowscy – w rocznicę śmierci

Poniedziałek

28.05

8.00

W pewnej intencji

18.00

W intencji dobroczyńców i dobrodziejów naszej parafii

Wtorek

29.05

18.00

W intencji parafian żywych i zmarłych

Środa

30.05

18.00

Waleria i Jan Pawlak oraz dzieci: Staś i Łukasz

Czwartek

31.05

Boże Ciało

8.30

Kazimierz i Regina Szychowscy oraz brat Józef – od Kazimierza z rodziną

11.00

Piotr Szalla – 9 roczn. śmierci

Piątek

1.06

18.00

Elżbieta Drzażdżyńska – od Zakładu Pogrzebowego Szczepaniak

Sobota

2.06

16.30

Goncarzewy

Mirosław Harasimowicz – od rodziny

18.00

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny z okazji 40 roczn. urodzin

Niedziela

3.06

8.30

Agata i Marian Demyda, Teresa i Tadeusz Goncerzewicz

11.00

W intencji dzieci obchodzących rocznicę przyjęcia I Komunii św. – z prośbą o potrzebne łaski na dalsze życie

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.

 

 

Poprawiony: czwartek, 31 maja 2018 05:34