sobota, 23 lutego 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego Drukuj Email
niedziela, 20 maja 2018 11:30

Tylko powiew Ducha Świętego może rozpalić dusze do cnoty,

zachować je od zarażenia grzechem”

św. Jan XXIII

1. Dziękuję za ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii, także przekazane na konto bankowe. Na tacę zebraliśmy 1380 zł. Dziękuję również za pomoc w porządkach wokół naszego kościoła i w przygotowaniach do odpustu parafialnego: za posprzątanie plebanii i terenu wokół kościoła oraz samego kościoła, za przygotowanie poczęstunku dla księży na plebanii oraz dla chóru w Domu Kultury. Dziękuję za zaangażowanie i troskę. Składam również podziękowania wszystkim parafianom, którzy uczestniczyli w tej uroczystości. Bóg zapłać.

2. W poniedziałek – drugie święto Zielonych Świątek – obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, o godz. 19.00 próba naszego chórku „Boże Echo”. W środę w ramach nabożeństwa majowego odmówimy Modlitwę Rzymską, po nabożeństwie spotkanie Kręgu Biblijnego. W piątek 15 minut przed Mszą św. zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. W poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30 odbędą się kolejne próby przed przyjęciem I Komunii św. dzieci.

4. Trwa miesiąc maj. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Bożej – w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę na zmianę po Mszach św. Zachęcam też do modlitwy przy krzyżach i figurach Matki Bożej w poszczególnych miejscowościach.

5. Do końca czerwca proszę o zgłoszenie dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania w przyszłym roku. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców. Młodzieży przypominam o zeszycie z religii.

6. Również w tym roku we współpracy z naszą szkołą organizujemy półkolonie dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Do końca maja proszę o zgłaszanie się rodziców, którzy chcieliby swoim dzieciom zapewnić taką formę spędzania wakacji. W planie jest opieka nad dziećmi w dniach 9-13 lipca w godzinach 9.00-15.00. Dziękuję Pani Dyrektor za podjęcie kierownictwa półkolonii. Zapisów można dokonywać w szkole lub w parafii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

7. Spowiedź dzieci przed przyjęciem I Komunii św. odbędzie się w sobotę o godz. 10.00. Proszę, aby rodzice w miarę możliwości spowiadali się w ciągu tygodnia. Będzie jeden zaproszony ksiądz.

8. W Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas Komunii i spowiedzi wielkanocnej, jest to ostatnia niedziela miesiąca więc będziemy zbierać ofiary na obiady dla dzieci. W naszej parafii jest to jednocześnie dzień przyjęcia Komunii św. przez dzieci klas trzecich. Zmieniony jest porządek Mszy św. - 8.30, 10.00 i 12.00.

9. Pielgrzymka piesza do Byszewa odbędzie się w sobotę 9 czerwca.

10. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: RODO pod lupą; Między słońcem a genami, czyli dokąd nauka prowadzi wiarę; Nosiłam w sobie i życie i śmierć; Są również czasopisma dla dzieci: Mały Przewodnik Katolicki i Dominik.

11. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

12. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

13. Pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

1. Kazimierz Jan Podgórski, st. wolnego, zam. w Sicienku

Aleksandra Chmielewska, st. wolny, zam. w Głuszynie               zapowiedź 1

2. Michał Nowakowski, cyw. rozw., dawniej zam. w Kasprowie

Kamila Kalwaczyńska, st. wolnego, zam. w Sitnie                      zapowiedź 1

Jaki jest najtrudniejszy zawód świata:

I N T E N C J E     M S Z A L N E

20 – 27 maja 2018

Stanisław i Antonina Wielińscy – w rocznicę śmierci

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, o łaski i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej dla Zofii Skobel

Zofia Urbańska – od męża Tadeusza z córką, Irkiem i wnuczką

Elżbieta Drzażdżyńska – od uczestników pogrzebu