niedziela, 22 września 2019

Statystyka

Odsłon : 1232938

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 36 gości 
Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Drukuj Email
Wpisany przez ks. Krzysztof   
niedziela, 13 maja 2018 17:26

 Idźcie i nauczajcie wszystkie narody.

Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.”

(Mt 28, 19a. 20b)1. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii, także przekazane na konto bankowe. Dziękuję również za pomoc w porządkach wokół naszego kościoła i kwiaty, które zdobią naszą świątynię. Bóg zapłać.

2. W poniedziałek o godz. 19.00 próba naszego chórku „Boże Echo”. W piątek o 17.00 zbiórka ministrantów, a 15 minut przed Mszą św. zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. Od piątku trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św., którą będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę.

4. W środę nasza parafia będzie obchodziła uroczystość odpustową ku czci św. Andrzeja Boboli. Sumę odpustową o godz. 18.00 będzie sprawował ks. prał. Henryk Berka – emerytowany proboszcz parafii Chrystusa Króla w Bydgoszczy. Zapraszam wszystkich parafian i gości na tę uroczystość.

5. W piątek o godz. 16.30 odbędzie się pierwsza próba przed przyjęciem I Komunii św. dzieci. Proszę, aby były obecne wszystkie dzieci, będzie to moment wyznaczenia miejsc.

6. Trwa miesiąc maj. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Bożej – w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę na zmianę po Mszach św. Zachęcam też do modlitwy przy krzyżach i figurach Matki Bożej w poszczególnych miejscowościach.

7. Do końca czerwca proszę o zgłoszenie dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania w przyszłym roku. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców. Młodzieży przypominam o zeszycie z religii.

8. Również w tym roku we współpracy z naszą szkołą organizujemy półkolonie dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Do końca maja proszę o zgłaszanie się rodziców, którzy chcieliby swoim dzieciom zapewnić taką formę spędzania wakacji. W planie jest opieka nad dziećmi w dniach 9-13 lipca w godzinach 9.00-15.00. Dziękuję Pani Dyrektor za podjęcie kierownictwa półkolonii. Zapisów można dokonywać w szkole lub w parafii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Śnią nam się koszmary, Córeczko, odejdź jeśli chcesz, Nigdy nie mówimy: Pozbieraj się – o umieraniu dzieci niepełnosprawnych.

9. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

10. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

 

 

Proboszcz poleca:

O liturgicznym kulcie Maryi Bogarodzicy w Kościele:

http://www.jadwizanki.pl/2016/10/08/liturgiczny-kult-maryi-bogarodzicy-w-kosciele/

 

 

 

I N T E N C J E     M S Z A L N E

 

13 – 20 maja 2018

 

 

 

 

Niedziela

13.05

8.30

Michalina i Piotr Ezop, Kazimierz Świetlik

11.00

Barbara i Henryk Niemczewscy

Poniedziałek

14.05

18.00

Mieczysław Żugaj – w rocznicę śmierci

Wtorek

15.05

8.30

W intencji parafian żywych i zmarłych

Środa

16.05

odpust parafialny

18.00

W intencji parafian żywych i zmarłych

Czwartek

17.05

8.30

Zofia Barasiak

Piątek

18.05

18.00

Leokadia i Stefan Papierscy – od Zakładu Pogrzebowego Szczepaniak

Sobota

19.05

16.30

Goncarzewy

18.00

Stanisława (w roczn. śmierci) i Stanisław (z okazji imienin) Adamczyk

Niedziela

20.05

8.30

Stanisław i Antonina Wielińscy – w rocznicę śmierci

11.00

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, o łaski i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej dla Zofii Skobel

 

Zapraszam do wspólnej modlitwy.

Proszę o sprawdzenie poprawności zapisanej intencji.

 


P { margin-bottom: 0.21cm; }EM { font-style: italic; }A:link { color: rgb(0, 0, 128); text-decoration: underline; }

Poprawiony: piątek, 18 maja 2018 18:51