środa, 26 czerwca 2019

Ogłoszenia duszpasterskie - Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Drukuj Email
niedziela, 13 maja 2018 17:26

Idźcie i nauczajcie wszystkie narody.

Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.”

(Mt 28, 19a. 20b)

1. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii, także przekazane na konto bankowe. Dziękuję również za pomoc w porządkach wokół naszego kościoła i kwiaty, które zdobią naszą świątynię. Bóg zapłać.

2. W poniedziałek o godz. 19.00 próba naszego chórku „Boże Echo”. W piątek o 17.00 zbiórka ministrantów, a 15 minut przed Mszą św. zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. Od piątku trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św., którą będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę.

4. W środę nasza parafia będzie obchodziła uroczystość odpustową ku czci św. Andrzeja Boboli. Sumę odpustową o godz. 18.00 będzie sprawował ks. prał. Henryk Berka – emerytowany proboszcz parafii Chrystusa Króla w Bydgoszczy. Zapraszam wszystkich parafian i gości na tę uroczystość.

5. W piątek o godz. 16.30 odbędzie się pierwsza próba przed przyjęciem I Komunii św. dzieci. Proszę, aby były obecne wszystkie dzieci, będzie to moment wyznaczenia miejsc.

6. Trwa miesiąc maj. Zapraszam wszystkich do uczestnictwa w nabożeństwach ku czci Matki Bożej – w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę na zmianę po Mszach św. Zachęcam też do modlitwy przy krzyżach i figurach Matki Bożej w poszczególnych miejscowościach.

7. Do końca czerwca proszę o zgłoszenie dzieci do I Komunii św. i młodzieży do bierzmowania w przyszłym roku. Proszę, aby zgłoszenia dokonywało obydwoje rodziców. Młodzieży przypominam o zeszycie z religii.

8. Również w tym roku we współpracy z naszą szkołą organizujemy półkolonie dla dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Do końca maja proszę o zgłaszanie się rodziców, którzy chcieliby swoim dzieciom zapewnić taką formę spędzania wakacji. W planie jest opieka nad dziećmi w dniach 9-13 lipca w godzinach 9.00-15.00. Dziękuję Pani Dyrektor za podjęcie kierownictwa półkolonii. Zapisów można dokonywać w szkole lub w parafii. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

9. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. W najnowszym numerze m.in.: Śnią nam się koszmary, Córeczko, odejdź jeśli chcesz, Nigdy nie mówimy: Pozbieraj się – o umieraniu dzieci niepełnosprawnych.

9. Składam serdeczne życzenia wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny i jubileusze.

10. Do sakramentu pokuty i pojednania jest możliwość przystępowania przed każdą Mszą świętą, sprawy biurowe załatwiać można od poniedziałku do piątku po Mszy Św.

O liturgicznym kulcie Maryi Bogarodzicy w Kościele:

I N T E N C J E     M S Z A L N E

13 – 20 maja 2018

Michalina i Piotr Ezop, Kazimierz Świetlik

Barbara i Henryk Niemczewscy

Mieczysław Żugaj – w rocznicę śmierci

odpust parafialny

Zofia Barasiak

Leokadia i Stefan Papierscy – od Zakładu Pogrzebowego Szczepaniak

Stanisława (w roczn. śmierci) i Stanisław (z okazji imienin) Adamczyk

Stanisław i Antonina Wielińscy – w rocznicę śmierci

Z podziękowaniem za otrzymane łaski i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, o łaski i dary Ducha Świętego oraz opiekę Matki Bożej dla Zofii Skobel